Menu

Jak bezpečný je váš chytrý telefon?

10.11.2015 23:49 | Karel Kovar + Přidat komentář
Jak bezpečný je váš chytrý telefon?

Jak bezpečný je váš chytrý telefon? | foto: CHIP

Chtěli byste vědět, zda je váš smartphone bezpečný? Uživatelé telefonů s OS Android nyní tu možnost mají - pomocí aplikace, která zařízení otestuje.

Chytrý telefon je dnes už běžnou součástí života – surfujeme na něm, nakupujeme, přistupujeme z něj do banky… a přitom si jen málokdo uvědomuje, jak rizikové tyto činnosti mohou být. Velké procento telefonů totiž obsahuje děravý Android, jeho zneužití je pro počítačové zločince v podstatě dětskou hračkou. Většina firem má totiž k záplatování objevených zranitelností poněkud laxní přístup. Pokud chcete vědět, jak je na tom právě váš telefon, můžete to nyní snadno a rychle zjistit. Společnost NowSecure proto vytvořila program s označením Android Vulnerability Test Suite (AVTS), který dokáže otestovat zařízení s OS Andoid na 22 známých zranitelností včetně známé chyby Stagefright. Aplikaci najdete už na Google Play na adrese https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nowsecure.android.vts, její tvůrci navíc na vývojářském portálu GitHub zveřejnili i její zdrojové kódy (https://github.com/nowsecure/android-vts). 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení