Menu

Jak bude vypadat skládací smartphone od Xiaomi

14.02.2019 14:53 | Josef Mika + Přidat komentář
Jak bude vypadat skládací smartphone od Xiaomi

Jak bude vypadat skládací smartphone od Xiaomi | foto: CHIP

Koncem ledna CEO společnosti Xiaomi představil ve videu prototyp skládacího smartphonu. Nyní jsou k dispozici další obrázky, které by měly ukazovat, jak bude nový model vypadat.

Není překvapením, že i výrobce Xiaomi pracuje na skládacím smartphonu. Bylo zveřejněno už několik videí, na jednom z nich nový prototyp ukazuje dokonce zakladatel společnosti.

Xiaomi nyní učinila oficiální prohlášení pro server LetsGoDigital o svém vyvíjeném skládacím smartphonu a uvedla pár podrobností o pozadí jeho vývoje, návrhu a řešení některých výzev s flexibilním zobrazením a skládacím mechanismem a způsoby, jakým je jeho MIUI aplikováno na různé skládací konfigurace telefonu. V prohlášení také vysvětluje, že displej je vyvíjen ve spolupráci s externím dodavatelem.

xiaomiskladaci(1)

Skládací prototyp Xiaomi by se na trhu mohl objevit pod názvem Xiaomi Dual Flex nebo Xiaomi MIX Flex. Obr. LetsGoDigital.org

Protoyp Xiaomi se skládacím displejem

Kromě toho LetsGoDigital vydala na základě těchto informací i dřívějších úniků pěkné 3D obrázky skládacího zařízení. Zobrazované ovládací rozhraní ale neodráží konečnou podobu MIUI, kterou Xiaomi použije na smartphonu. Xiaomi zvažuje dvě jména prototypu:. Jedno je „Xiaomi Dual Flex“, druhé zní „Xiaomi MIX Flex“. Může se ale stát, že výsledný název bude ještě úplně jiný.

Skládací zařízení Xiaomi má dvě sklopné části, které se ohnou dozadu a skryjí se za telefon, což posune uživatelské rozhraní tak, že používá pouze střední část zařízení jako jedinou ovládací plochu telefonu. Při otevírání se telefon přepne do většího tabletového režimu s tenkými okraji displeje a celá plocha obrazovky může být použita k zobrazení aplikací, videí a podobně.

Zajímavé je, že zveřejněné obrázky neukazují žádný fotoaparát, ani na videu nebyla viditelná žádná kamera. Může se ale nacházet za prostřední částí zařízení, takže buď musíte otevřít jednu nebo obě „klapky“ displeje, abyste mohli používat fotoaparát.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení