Menu

Jak pojišťovat kybernetická rizika

24.04.2018 11:44 | Josef Mika + Přidat komentář
Jak pojišťovat kybernetická rizika

Jak pojišťovat kybernetická rizika | foto: CHIP

V květnu se koná konference o pojištění kybernetických rizik Cyber Risk Insurance 2018.

Kybernetická rizika jsou dnes pro podniky častou noční můrou, ohrožují jejich činnost, obchody nebo i existenci. Firmy se jimi musejí vážně zabývat stejně jako s dalšími riziky, které vycházejí z jejich činností nebo z vlivu okolního prostředí. Partnerem v ošetření rizik jsou pro ně pojišťovny, které část těchto rizik mohou přesunout na sebe formou pojištění. Rostoucí kybernetická rizika a možnost jejich pojištění se tak stále častěji dostávají do hledáčku pojišťoven. První kybernetické pojistky vznikaly již před třiceti lety v USA v souvislosti s finančními transfery, Evropské pojišťovny se kybernetickými riziky začaly zabývat následně. V současné době významně roste zájem pojišťoven nabídnout pojištění kybernetických rizik běžným malým a středním podnikům z různých oborů.

Aby byly pojišťovací ústavy a makléři schopni tyto pojišťovací produkty připravit a nabídnout včetně dalších služeb, musí se hlouběji seznámit se světem IT a s kybernetickými riziky. Česká Asociace Pojišťoven spolu s technologickou společností Principal engineering připravily již druhý ročník odborné konference Cyber Risk Insurance 2017. Hlavní témata přednášejí zahraniční odborníci. Konference se koná 15. 5. v pražském hotelu Occidental. Podrobnosti o jednotlivých tématech naleznete na www.konferencecap.cz nebo na www.cyberinsurance.cz. Chip je mediálním partnerem této akce.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení