Menu

Jak si na telefonu zlepšit čtečku otisků prstů? Tento snadný trik zvládne každý

03.03.2023 11:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Jak si na telefonu zlepšit čtečku otisků prstů? Tento snadný trik zvládne každý

Jak si na telefonu zlepšit čtečku otisků prstů? Tento snadný trik zvládne každý | foto: George Prentzas / Unsplash

Zaznamenali jste, že u vašeho smartphonu čtečka otisků prstů pracuje pomalu nebo nepřesně? Existuje jednoduchý trik, kterým ji můžete vylepšit a zpřesnit. A přitom vám zabere sotva pár minut.

Standardně umožňuje systém Android uložit do paměti biometrického senzoru až 5 otisků prstů. Těchto pět otisků může být od jednoho člověka, nebo od 5 různých lidí.

Jenomže přesnost biometrických čteček otisků se výrazně liší – v závislosti na ceně a typu snímače (může jít o čtečku na boku či na zádech, anebo v displeji, a sice optickou či ultrazvukovou).

Jak vylepšit čtečku otisků prstů?

Pokud máte pocit, že vám čtečka otisků prstů na vašem telefonu vypovídá službu a nepracuje tak, jak byste očekávali, zkuste tento jednoduchý trik. Jediné, co musíte udělat, je zaregistrovat do paměti čtečky jeden a ten samý prst ještě jednou. Jak na to? 

  1. Na vašem androidovém smartphonu běžte do Nastavení
  2. Najděte položku Zabezpečení a klepněte na ní
  3. Zvolte Otisk prstu a ověřte se svým heslem či PIN kódem
  4. Nyní vyberte Přidat otisk prstu a přidejte ten otisk prstu, který již přidaný máte – to znamená, že pokud jste při nastavování telefonu skenovali pravý palec a používáte jej nejčastěji, naskenujte znovu pravý palec

Čtečka by nyní měla pracovat lépe, protože jeden otisk prstu zná z více úhlů i stran. Tento pomocný fígl by měl fungovat nejen u „venkovních“ čteček (tedy na zádech či na boku), ale i u těch displejových biometrických senzorů.

Zdroj: Autorský text, Notebookcheck

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení