Menu

Jak vypnout přesné sdílení polohy na Instagramu? Šmírácká funkce sleduje uživatele iPhonů

05.09.2022 08:10 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Jak vypnout přesné sdílení polohy na Instagramu? Šmírácká funkce sleduje uživatele iPhonů

Jak vypnout přesné sdílení polohy na Instagramu? Šmírácká funkce sleduje uživatele iPhonů | foto: Webster2703/Pixabay

Nedávno Instagram začal sledovat přesnou polohu majitelů iPhonů. První uživatelé už vyjadřují své znepokojení. Jak se dá tato funkce deaktivovat.

Nedávno začal Instagram ve výchozím nastavení sledovat přesnou polohu iPhonů. Znamená to, že platforma už nemá pouze informace o přibližné poloze svých uživatelů, ale přesné souřadnice jejich pohybu.

Instagram sice tyto informace nesdílí, ale přesto se mnoho uživatelů obává, že v případném útoku hackerů by se k nim mohli dostat. Kybernetičtí zločinci by je poté mohli zneužít ke svým vlastním účelům.

Instagram sleduje přesnou polohu: jsou majitelé iPhonů v ohrožení?

ignotrack

Šmíráckou funkci Instagramu jde naštěstí poměrně snadno deaktivovat. Vše potřebné jednoduše najdete v Nastavení iPhonu. | Zdroj: iOS 15.6.1

Instagram ale není zdaleka jedinou aplikací, která data o poloze svých uživatelů využívá. Stejně to dělají Facebook, Twitter nebo WhatsApp.

Tuto funkci lze ale poměrně snadno deaktivovat. Stačí otevřít »Nastavení« a přejít na položku »Soukromí«. Zde hned jako první uvidíte »Polohové služby«. Zde si můžete vybrat jednotlivé aplikace a v případě potřeby si u nich deaktivovat funkci »Přesná poloha«. Aplikace bude poté přistupovat pouze k přibližné poloze.

Zdroj: HITC

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení