Menu

Jak zjistit, zda dálkové ovládání funguje

14.09.2017 16:53 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Jak zjistit, zda dálkové ovládání funguje

Jak zjistit, zda dálkové ovládání funguje | foto: CHIP

Přestože míříte přesně, jeden z vašich přístrojů přestal na infračervený ovladač reagovat. A nepomohla ani výměna baterií. Naskýtá se otázka, zda dálkové ovládání není defektní. 

Lidské oko není schopno vnímat infračervené světlo – proto nemůžete vidět, zda dálkové ovládání vysílá signály. Abyste to zjistili, nepotřebujete ale žádnou speciální high-tech vymoženost. Senzor každého digitálního fotoaparátu vnímá infračervené světlo vlnových délek 940 až 950 nanometrů. Funkční test tedy můžete velmi snadno provést pomocí svého digitálního fotopřístroje nebo smartphonu. Prostě stiskněte nějaké tlačítko dálkového ovládání a zároveň na něj namiřte fotoaparát, videokameru nebo smartphone s fotoaparátem. Pokud se na displeji zobrazí světelný bod vydávaný dálkovým ovladačem, je vidět, že v ovladači patrně problém nebude.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení