Menu

Jak zvýšit produktivitu pomocí přenosných monitorů s USB-C napájením

03.09.2018 09:57 | Milan Loucký + Přidat komentář
Jak zvýšit produktivitu pomocí přenosných monitorů s USB-C napájením

Jak zvýšit produktivitu pomocí přenosných monitorů s USB-C napájením | foto: CHIP

Společnost AOC ukazuje, jak si může uživatel jednoduše usnadnit práci s novým přenosným monitorem AOC I1601FWUX s USB-C napájením.

Tento 15,6" (39,6 cm) IPS displej je dodáván se smart coverem, který udělá z běžného krytu chytrý podstavec pro horizontální i vertikální polohu monitoru. Model využívá USB-C konektor na přenos videosignálu i napájení zároveň, vše jediným kabelem. Díky tomu můžete využívat výhody více monitorů kdekoli budete chtít, bez dalších, zbytečných kabelů.

Předpokládejme, že jste na šestihodinové jízdě vlakem nebo na dlouhém letu a pracujete ve svém notebooku, jen abyste přišli na schůzku a začali prezentovat na malé notebookové obrazovce nebo pokračovali v práci na hotelovém pokoji. Displeje notebooků, které se využívají k práci na obchodních cestách zdaleka nenabízejí stejnou produktivitu jako ty u stolních počítačů. Větší notebooky jsou dnes vybaveny nejvýše 15,6" nebo 17" displeji a většina novějších ultrabooků je vybavena ještě mnohem menšími displeji. Je opravdu nepohodlné otevírat úplnou tabulku, e-mailového klienta nebo pracovat s webovým prohlížečem nebo s náhledovým a výstupovým oknem vedle sebe.

Řešením je sestava více monitorů. A tady přichází do hry AOC I1601FWUX s USB-C napájením. Jeho Full HD, 15,6" IPS displej rozšiřuje váš obzor a nabízí zcela nový prostor pro práci. Díky dvěma monitorům se snižuje čas a energie přepínání mezi programy pomocí Alt-Tab. Při několika současně otevřených oknech potřebných pro práci se můžete soustředit na samotný úkol a požadované informace jsou dostupné, aniž by bylo nutné neustále minimalizovat / maximalizovat nebo přepínat mezi okny a programy.

Některé kanceláře jsou vybaveny pouze jedním monitorem na jedno pracovní místo. V odvětvích, kdy zaměstnanci často cestují a používají notebooky se pak zobrazovací plocha rozšiřuje právě o obrazovku notebooku. Díky I1601FWUX mohou uživatelé využívat komfortu dvou monitorů i mimo kancelář, aniž by je obtěžovalo množství dalších kabelů a napájecích adaptérů, a to díky USB-C připojení. Po návratu do kanceláře mohou nadále monitor využívat jako další obrazovku.

Pro studenty skýtá možnost druhé obrazovky mnohem více příležitostí. Je mnohem jednodušší například připravovat se na svoji prezentaci podáním či otočením AOC I1601FWUX svým kamarádům, namísto projektoru, zatímco procházíte a komentujete snímky.

Model AOC I1601FWUX disponuje 15,6" IPS displejem s širokými pozorovacími úhly a zářivými barvami, Full HD (1920 x 1080 pixelů) rozlišením, automatickým otáčením na výšku či šířku a rychlým USB-C vstupem pro přenos videosignálu a napájení zároveň. K dispozici je za doporučenou koncovou cenu 5819 Kč (229 eur).

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení