Menu

Jaký je nejlepší fotoaparát v telefonu? Experti ze serveru DxOMark mají jasno

17.10.2022 11:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Jaký je nejlepší fotoaparát v telefonu? Experti ze serveru DxOMark mají jasno

Jaký je nejlepší fotoaparát v telefonu? Experti ze serveru DxOMark mají jasno | foto: Google / Pixel 7 Pro press kit

Věhlasný portál DxOMark, který se věnuje testování fotoaparátů a fotomobilů, opanoval nový král mobilního focení. Je jím smartphone americké značky Google Pixel 7 Pro, který překonal jak Honor Magic 4 Ultimate, tak iPhone 14 Pro.

Redaktoři portálu DxOMarku si vzali na paškál nejnovější Pixel 7 Pro od Googlu, referenční vlajkový model, který vstoupí na tento týden. Telefon se k radosti tvůrců okamžitě objevil na prvním místě žebříčku mobilních fotoaparátů, překonal i nedávno představený iPhone 14 Pro, ale také dosavadního krále mobilního focení – Honor Magic 4 Ultimate.

Pixel 7 Pro fotoaparát

Pixel 7 Pro disponuje tříčlennou zadní fotosestavou: hlavní 50Mpx snímač, 12Mpx širokoúhlý foťák a nakonec 48Mpx teleobjektiv s optickým přiblížením. Selfie kamerka dostala rozlišení 10,8 Mpx a umí i širokoúhlé snímky s auto-HDR a natáčet 4K při 60 fps. Kompletní fotovýbava Pixel 7 Pro:

  • Hlavní : 50 Mpx 1/1,31″ snímač, 1,2μm pixely, 24mm, clonové číslo f/1,85, optická stabilizace obrazu (OIS), PDAF a laserový autofokus
  • Širokoúhlý : 12 Mpx 1/2,86″ snímač, 1,25μm pixely, 13,4mm, clonové číslo f/2,2, PDAF
  • Teleobjektiv : 48 Mpx 1/2,55″ snímač, 1,4μm pixely (binning), 116,2mm, clonové číslo f/3,5, optická stabilizace obrazu (OIS), PDAF

DxOMark u nového Pixelu hodnotil kladně především portrétní snímky (barva kůže, ostrost a hloubka detailu), výborný dynamický rozsah i světelnost při focení i natáčení videí nebo velmi schopný a svižný autofokus. Záporné hodnocení si však vysloužil při natáčení videí po setmění, respektive v interiéru se zhoršeným osvětlením. Se 147 body však stanul na prvním místě žebříčku.

DxOMark v problémech?

Někteří to berou jako novou nadvládu společnosti Google v segmentu fotomobilů, jiní jako další přešlap DxOMarku. Server totiž potkala nepříjemná kontroverze, když uniklo na povrch, že výrobci musí platit za to, aby je DxOMark vůbec otestoval. Ne, že by se tím vytrácela objektivita, nicméně pokud některý výrobce zkrátka odmítne zaplatit, v žebříčku se neobjeví, i kdyby to byl nejlepší fotomobil na světě.

Zdroj: DxOMark, GSMArena

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení