Menu

Jaký si to uděláš, takový to máš aneb práce v JetBrains

13.03.2017 10:59 | Aleš Přistál + Přidat komentář
Jaký si to uděláš, takový to máš aneb práce v JetBrains

Jaký si to uděláš, takový to máš aneb práce v JetBrains | foto: CHIP

V Česku se často mluví jako o inkubátoru technologických společností a je pravda, že mnoho mezinárodních společností se pro některé z českých měst rozhodlo i jako pro svojí regionální základnu.

Geografická poloha je jednou z mnoha výhod, které Česko poskytuje, ale výhodou je také dostatečná kvalifikovanost pracovníků a konkurence schopný trh práce.

V IT firmách je tedy logicky poptávka po stále kvalitnějších lidech, schopných myslet „out of the box“ a být kreativní. Na rozdíl od tradičních oborů jako bankovnictví, pojišťovnictví nebo třeba farmacie, které jsou vázané konvencemi a nepsanými pravidly, je IT obor lehce rozčepýřený puberťák, který zkouší vše dělat po svém. Rychle se vyvíjí a přizpůsobuje se novým technologickým trendům. Rád zkouší nové přístupy, je to nadšenec a ke svému bytí potřebuje svobodu.

Takové prostředí také volá po adekvátních pracovních podmínkách. Pokud jste tedy člověk, co si rád dělá věci po svém, cítí se svobodně, a chce mít vstřícné šéfy, kteří chápou flexibilitu na obou stranách, pak jste si vybrali správný obor. Mezi tradiční pracovní benefity IT společností patří flexibilní pracovní doba, přeci jen zákazníci jsou online a všude, takže omezit pracovní dobu na od do nedává smysl a flexibilita je nutností spíše než benefitem. Mnoho IT firem však poskytuje mnohem více než pracovní místo, plat a vstřícný přístup. „O naše zaměstnance se opravdu staráme. Je to pro nás oboustranně výhodné. Pokud pomůžeme vyřešit zaměstnanci jeho dennodenní starosti, má pak více energie a elánu se věnovat projektům, které u nás vytváří. Za to chceme v podstatě jen jedno – jeho vášeň pro kód a jeho práci,“ řekla Martina Brožová, HR manažerka softwarové společnosti JetBrains.

JetBrains svým programátorům nabízí volnost nejen v pracovní době, ale také mají příležitost 20% času pracovat na svých vlastních projektech a třeba získat podporu zaměstnavatele pro svůj soukromý nápad. Život jim vylepšuje i řada zajímavých benefitů, které jim usnadňují život, jako například power nap místnost, posilovna, pravidelné masáže, vzdělávání, well being balíček s nabitým kreditem, který využívají na dovolenou, cvičení, lékařskou péči či zábavu. Příjemným zpestřením je také neomezená konzumace potravin a pití na pracovišti. „Naší specialitou je tzv. tea auntie, v našem případě kolega, který se stará o chod naší kuchyně a čistotu společných prostor. Pro tým je obrovskou úlevou, když se nemusí dohadovat, kdo dává hrnek do myčky, a pro nás velkým zpestřením saláty a svačiny, které pro nás každý den chystá,“ dodala Martina Brožová z JetBrains.

IT společnosti v konkurenčním boji o kvalitní programátory jsou jedním z nejprogresivnějších oborů a jejich pracovníci si už pomalu začínají zvykat, že si žijí jako v bavlnce.

Nabídka pracovních pozic JetBrains: www.jetbrains.com/company/jobs/?fromMenu#pmm-mps

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení