Menu

Jeden WhatsApp vládne všem: blíží se asi nejočekávanější novinka roku

15.11.2022 13:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Jeden WhatsApp vládne všem: blíží se asi nejočekávanější novinka roku

Jeden WhatsApp vládne všem: blíží se asi nejočekávanější novinka roku | foto: Mika Baumeister / Unsplash

Aplikace pro chatování WhatsApp je extrémně oblíbená, a to i přestože jí chybí zcela základní funkcionality. Jak ale upozorňuje web WABetaInfo, jedna zásadní a dlouho přehlížená funkce do WhatsAppu dorazí již nebývale brzy.

WhatsApp na tabletu či na druhém telefonu

Portál WABetaInfo zmiňuje, že v aktuálně připravované verzi v2.22.24.18 pro Android přichází vylepšená funkce Propojeného zařízení. Ta doposud umožňovala připojit k vašemu účtu na WhatsAppu pouze webové rozhraní, ať už na počítači či tabletu. Žádnou další aplikaci však WhatsApp s jedním účtem – jedním telefonním číslem – propojit zatím neumí.

To se však má změnit v nové verzi androidové aplikace. Do režimu propojených zařízení konečně dorazí možnost propojit androidovou aplikaci WhatsApp na tabletu. Nepotřebujete se nijak znovu přihlašovat či znovu zadávat telefonní číslo (což by vás odhlásilo z telefonu), stačí pouze naskenovat QR kód a propojit tablet s účtem, stejně jako jste zvyklí propojovat WhatsApp Web na počítači.

WABetaInfo tím zároveň otevírá téma důležité novinky, která by s příchodem na androidové tablety brzy měla dorazit. Myslí se tím možnost propojit s jedním účtem WhatsApp dva mobilní telefony. Pakliže totiž Meta (majitel WhatsAppu) umožní propojení telefonu a tabletu, je pouze krůček k tomu propojit i další mobil, respektive mobilní aplikaci.

V tuto chvíli není jasné, kdy aktualizace s těmito očekávanými funkcemi na Android dorazí. Jasné je pouze to, že v první vlně nebudou Apple zařízení. WABetaInfo odhaduje, že aktualizace WhatsAppu s klíčovými novými funkcemi pro Android telefony a tablety dorazí ještě do konce roku.

WhatsApp a další novinky?

Zároveň do oblíbené chatovací aplikace dorazila dlouho očekávaná mikro funkce. Uživatelé, kteří si chtěli do chatu psát sami sobě, konečně mohou! Další Meta aplikace, která tuto funkci podporuje – Facebook Messenger – umožňuje do vlastního chatu ukládat třeba poznámky, fotky a cokoliv, co člověk potřebuje mít jen a jen pro sebe.

Nic moc dalších novinek však WhatsApp v nedávné době nepředstavil. Výraznější novotou mohou být kupříkladu Komunity, tedy jakési ucelenější skupiny pro komunikaci a sdílení obsahu přímo na platformě. A pak také rozšíření možného počtu účastníků skupinových hlasových hovorů na 32. Ve skupinových videohovorech však může být stále “jen” 8 účastníků.

Zdroj: WABetaInfo, Indian Express, Android Authority

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.