Menu
CHIP Speedtest

Jednoduché odstranění instalací: IObit Uninstaller nenechává v systému žádné zbytky

31.08.2020 13:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Jednoduché odstranění instalací: IObit Uninstaller nenechává v systému žádné zbytky

Je spousta otravných programů a nástrojových panelů, po jejichž vymazání zůstává datové smetí, které lze beze zbytku odstranit jen velmi komplikovaně. Bezplatný nástroj IObit Uninstaller 10 pomůže a software bez lítosti smaže – podle výrobce nyní dokonce dvakrát rychleji

Odstraňování instalací programů pod Windows nikdy nefungovalo nijak extra spolehlivě, takže hluboko v systému zůstávaly skryté různé zbytky souborů a složek. V případě pochybností je uživatelé musí odstranit ručně, což bývá zdlouhavé, komplikované a může vyžadovat i zásah do Registru.

Bezplatný program IObit Uninstaller vás tohoto úsilí ušetří, protože veškeré zbytky po odstraněných instalacích najde a ze systému odstraní.

Od poslední verze freeware udělal velký skok a nabízí některá vylepšení: podle výrobce by odstraňování instalací mělo být dvakrát rychlejší.

Stáhněte si: IObit Uninstaller

iobituninstaller-logo

IObit Uninstaller 10.0.2

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Pomocí nástroje IObit Uninstaller můžete z počítače odstranit nežádoucí programy a složky.

Stáhněte si

 

Výhody
vymaže programy beze zbytku
umí vyčistit Autostart
maže nástrojové panely a doplňky

IObit Unistaller: čisté odstranění instalací programů

iobituninstaller1

Čisté a rychlé odstraňování instalací programů je možné pomocí nástroje IObit Uninstaller.

Jednou z inovací verze 10.0.2 je vylepšený instalační monitor, který po přidání programu zaznamená téměř všechny změny v systému. Porovnání obou stavů je jedním ze způsobů, jak provést kompletní odstranění instalace bez zbytků v systému.

Kromě toho byla v nástroji IObit Uninstaller optimalizována metoda odstraňování instalací. Cílem je dosáhnout přesnějšího rozpoznání a odstranění i zřídka používaného softwaru a programů, které bývají instalovány na nových počítačích spolu s operačním systémem. To platí i pro obzvlášť houževnaté instalace, které zanechávají stopy všude v systému.

Přehled o updatech programů

iobituninstaller2

IObit Software Updater upozorní uživatele na dostupné aktualizace.

Odstraňování instalací není činnost, kterou uživatelé provádí každý den. Program ale nabízí i další praktické doplňkové funkce, ke kterým patří Software Updater, upozorňující na dostupnost aktualizací programů.

Modul sleduje všechny instalované programy a v okamžiku, kdy je pro některý z nich k dispozici update, ohlásí to. Pro uživatele to má výhodu v tom, že může udržovat všechny své programy v aktuálních verzích a minimalizovat tím rizika spojená s bezpečnostními mezerami starších verzí. Nástroj tak pomáhá udržovat přehled zvlášť v případech, kdy je na počítači instalován vyšší počet programů.

Nástroj pomáhá udržovat systém dlouhodobě čistý

Odstraňování instalací programů pomocí integrované funkce systému Windows je pomalé a nepřesné. Dříve či později jsou tak Windows zanesená datovým smetím v podobě zbytků po odstraněných instalacích. Tomu lze snadno zabránit pomocí freewaru, jakým je například IObit Unistaller.

Pomocí IObit Uninstalleru lze dokonce odstranit i nástrojové panely z prohlížečů, které si uživatelé mohou spolu s některým z programů nechtěně nainstalovat.

mohlo by vás také zajímat: už žádné okliky ve Windows 10 – jednoduchý nástroj rozšiřuje možnosti okna "Spustit"


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.