Menu

Jednoduchý hack za 100 miliónů dolarů

13.08.2015 17:40 | Karel Kovar + Přidat komentář
Jednoduchý hack za 100 miliónů dolarů

Jednoduchý hack za 100 miliónů dolarů | foto: CHIP

Hackeři našli nový způsob, jak si snadno vydělat slušný balík peněz. Získání interních informací na burze jim vyneslo víc než 100 miliónů dolarů…

Americká Komise pro cenné papíry oznámila zahájení stíhání 32 osob, obžalovaných z krádeží neveřejných informací. Ukázalo se totiž, že několik ukrajinských hackerů proniklo do tzv. newswire služeb (Business Wire, PR Newswire, Marketwired) odkud získávalo neveřejné a interní informace, které posléze využívalo k obchodování na burze, nebo prodávalo dalším osobám v rámci USA, ale i do zahraničí (Ruska, Ukrajiny, nebo například Francie). Že nešlo o obyčejné „hraní“ ukázala i analýza jejich aktivit, která prokázala, že si tímto způsobem přišli přibližně na 100 miliónů dolarů. Další podrobnosti najdete na webu Net Security (http://www.net-security.org/secworld.php?id=18753). 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení