Menu

Jednodušší přístup do datové schránky

29.04.2010 05:55 | Redakce Chip + Přidat komentář
Jednodušší přístup do datové schránky

Jednodušší přístup do datové schránky | foto: CHIP

Se zavedením informačního systému datových schránek představila společnost Unicorn Systems aplikaci pro správu a obsluhu datových schránek na platformě MS SharePoint.

Řešení má pomoci malým, středním i velkým společnostem zefektivnit výměnu datových zpráv s orgány veřejné správy a optimalizovat agendu jejich vnitřního zpracování.

Právnické osoby mají dle zákona 300/2008 Sb od 1. listopadu 2009 povinnost přijímat korespondenci od státních orgánů výhradně elektronicky. Pro většinu společností je při práci s datovými schránkami informační systém České pošty nedostatečný. Společnost Unicorn Systems proto přišla s řešením, které umožňuje datové zprávy nejen přijímat (přímo nebo přes podatelnu), ale také sestavit, vybrat příjemce z adresáře, elektronicky podepsat oprávněnými osobami a následně odeslat.

Další funkčností je distribuce datových zpráv, která může probíhat automaticky na základě uživatelsky definovaných pravidel. Po zpracování lze datové zprávy uložit do strukturovaného archivu, přičemž přístup do něj mají pouze oprávněné osoby. Řešení rovněž nabízí správu prakticky neomezeného množství datových schránek. Veškeré funkce aplikace jsou dostupné přes standardní webové služby, což umožňuje případnou integraci řešení s dalšími systémy.

Řešení je založeno na platformě Microsoft SharePoint (Windows SharePoint Services 3.0 nebo Microsoft Office SharePoint Server 2007) a plně využívá jejích vlastností. Je rovněž certifikováno společností Microsoft jako jedno z preferovaných řešení.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení