Menu

Kamery odolné vůči výbuchu

27.04.2017 10:02 | Milan Loucký + Přidat komentář
Kamery odolné vůči výbuchu

Kamery odolné vůči výbuchu | foto: CHIP

Tři nové modely termálních síťových kamer a kamer s teplotním alarmem mají ochranu proti výbuchu.

Umožňují tak provozovatelům výrobních závodů monitorovat vzdálené, nepřístupné a citlivé oblasti a poskytují jim možnost velmi rychle reagovat a chránit své zaměstnance, výrobní zařízení a citlivou průmyslovou infrastrukturu. Nové kamery jsou založeny na průmyslových standardech a otevřených protokolech, chrání je velmi odolné tělo a bez problémů se integrují do architektur získávání dat (SCADA) s doplněním o termální technologie.

Společnost Axis Communications uvede tři nové kamery chráněné proti výbuchu pro použití v citlivých průmyslových oblastech: kamery XF40-Q2901 a XF60-Q2901 chráněné proti výbuchu a s teplotním alarmem a síťovou termální PT kameru XP40-Q1942 s otáčením a náklonem rovněž s ochranou proti výbuchu.

Mezi typické příklady použití pevných kamer XF40-Q2901/XF60-Q2901 s teplotním alarmem a ochranou proti výbuchu patří řízení a detekce teploty na průmyslových zařízeních, při únicích z potrubí, detekce požárů a samozřejmě také sledování výrobních procesů těžkého/těžebního průmyslu ve vyhrazené oblasti. Navíc pomáhají vizuálně kontrolovat a ověřovat, zda funkce a procesy probíhají správně, a dokonce poskytují vzdálenou pomoc při provádění pravidelné údržby.

Typickými příklady uplatnění síťových termálních kamer XP40-Q1942 s možností otáčení a náklonu a chráněných proti výbuchu je detekce přítomnosti osob v zakázaných zónách a zajišťování bezpečnosti personálu v nebezpečných oblastech. Kamera XP40-Q1942 navíc podporuje technologie Electronic image stabilisationZipstream společnosti Axis. Ta první významně vylepšuje kvalitu obrazu v situacích, kdy je kamera vystavena vibracím, a živě přenášené video zůstane stabilní, takže jeho sledování bude pohodlné. Druhá technologie snižuje nároky na šířku pásma a úložné kapacity, aniž by došlo ke snížení kvality termálního obrazu.

Termální kamery Axis s ochranou proti výbuchu a kamery s teplotním alarmem mají celosvětově platné certifikace a budou k dostání prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis v květnu 2017 za doporučené ceny v rozmezí od 469 000 Kč do 739 000 Kč v závislosti na konkrétním modelu.

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení