Menu

Kapesní Hi-Res přehrávače pro hudební fajnšmekry

07.12.2017 18:27 | Milan Loucký + Přidat komentář
Kapesní Hi-Res přehrávače pro hudební fajnšmekry

Kapesní Hi-Res přehrávače pro hudební fajnšmekry | foto: CHIP

Ať cestujete vlakem, letadlem, nebo si dáváte v kavárně oblíbené preso, všude tam si můžete vychutnat poslech svých oblíbených hudebních nahrávek tak kvalitně, jak vznikly v nahrávacím studiu.

Hi-Res audio přehrávače Pioneer jsou určeny pro hudební nadšence, kteří si zakládají na nejvyšší kvalitě reprodukce dostupné v mobilním provedení. Pioneer na náš trh přichází hned se dvěma modely Hi-Res přehrávačů – Pioneer XDP-30R a Pioneer XDP-300R. V přenosném provedení kombinují oba přístroje prémiové zesilovače a DAC převodníky, možnost přehrávání hudby uložené ve formátech nejvyšší kvality a perfektní, bytelné hliníkové zpracování. Pojem „Hi-Res audio“ označuje zdroje zvuku převyšující svou kvalitou formát nahrávek vypalovaných na originální CD disky a také přehrávače a sluchátka, které si s takto uloženými formáty dokáží adekvátně poradit.

Smartphony a většina komerčně dostupných přenosných přehrávačů hudby obsahuje sluchátkové zesilovače a další komponenty, které předpokládají poslech souborů nebo streamované hudby odpovídající nejběžnějším, silně komprimovaným formátům. Reprodukce z podobných zařízení neposkytuje hudebním nadšencům skutečný zážitek z hudby. Pro všechny, kteří si zakládají na výborném hudebním přednesu, jsou určeny Hi-Res přehrávače, které jsou postaveny tak, aby předaly posluchačům odpovídajícím způsobem mnohem kvalitnější nahrávky. Tomu odpovídá kvalita integrovaných komponent a podpora formátů.

Hi-Res přehrávače Pioneer XDP-30R a Pioneer XDP-300R mají vestavěn audiofilský zesilovač na zcela jiné úrovni než běžně používané přenosné přístroje. Kromě všudypřítomného 3,5 mm sluchátkového výstupu na nich najdete také symetrický 2,5 mm výstup se samostatným uzemněním každého kanálu a dva sloty pro paměťové karty Micro SD. Případný bezdrátový poslech umožňuje Bluetooth rozhraní s podporou A2DP. Kromě poslechu hudby uložené v přehrávačích umožňují s využitím vestavěného Wi-Fi adaptéru také streamování z internetu v nejvyšší aktuálně dostupné kvalitě, kterou za poplatek nabízí služba Tidal. Přehrávače podporují všechny nahrávky uložené až v původní studiové kvalitě a umožňují nastavení zisku signálu ve třech úrovních.

Model Pioneer XDP-300R, větší z obou přehrávačů, má dotykový displej s rozlišením 1280 x 1720 bodů o úhlopříčce 4,7" a jeho běh zajišťuje operační systém Android 5.1. Kromě poslechu hudby je na něm možné sledovat video a plnohodnotně používat všechny aplikace, které tuto verzi Androidu podporují.

Jeho menší bráška, Pioneer XDP-30R. má dotykový displej umožňující řídit jen přehrávání hudebních souborů. Pokud chcete, můžete pro ovládání použít také smartphone s volně dostupnou aplikací Pioneer DuoRemote, s jejíž pomocí lze také jednoduše zadávat hesla pro připojení k Wi-Fi sítím, vytvářet playlisty a ovládat další funkce.

Přehrávač Pioneer XDP-30R je na našem trhu dostupný za doporučenou koncovou cenu 11 900 Kč a model Pioneer XDP-300R stojí 18 500 Kč.

Základní technické specifikace přehrávačů:

-              Podpora formátů MQA, DSD, DSF, DSD-IFF, FLAC, ALAC, WAV, AIFF, Ogg-Vorbis, MP3, AAC.

-              Audio výstupy 3,5 mm stereo a 2,5 mm symetrický.

-              Prémiový DAC převodník – dvojice SABRE (ES9018K2M).

-              Zesilovač – dvojice SABRE (ES9601K).

-              Výkonný 32bit DSP procesor.

-              Bluetooth Wireless Audio Streaming s podporou profilů A2DP, AVRCP, Codec SBC.

-              Wi-Fi rozhraní 5 GHz/2.4 GHz (802.11).

-              Deseti pásmový ekvalizér se šesti přednastavenými a třemi uživatelsky definovatelnými nastaveními.

-              Výstupní výkon: 2x 75 mW (nesymetrický, 32 Ohm), 2x 150 mW (BTL mód, 32 ohmů).

-              Frekvenční rozsah: 20 Hz–80 kHz.

-              Celkové harmonické zkreslení (THD): 0,006%.

-              Odstup signál/šum (S/N Ratio): větší než 115 dB.

-              Tři nastavitelné filtry digitálního výstupu (Sharp/Short/Slow).

Přehrávač XDP-30R

-              Podpora signálu a režim převzorkování až 192 kHz/32 bit.

-              Rozměry 63 x 94 x 15 mm, hmotnost 120 g.

-              Až 15 hodin přehrávání na vestavěnou baterii.

Přehrávač XDP-300R

-              Režim převzorkování signálu až 384 kHz/32 bit.

-              Rozměry 129 x 76 x 13 mm, hmotnost 200 g.

-              Až 16 hodin přehrávání na vestavěnou baterii.

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení