Menu

Kim Dotcom spouští MegaChat – bezpečnou alternativu Skypu

23.01.2015 12:19 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Kim Dotcom spouští MegaChat – bezpečnou alternativu Skypu

Kim Dotcom spouští MegaChat – bezpečnou alternativu Skypu | foto: CHIP

Známý Kim Dotcom, německo-finský internetový podnikatel a zakladatel služby Megaupload, spustil novou službu pro hlasové a videohovory. Slibuje především mnohem vyšší úroveň zabezpečení, než jakou poskytují konkurenční služby, jako je Skype.

megachat-nahled

Nová služba Megachat je zatím ve fázi betatestování a je dostupná zdarma všem uživatelům cloudového úložiště Mega. Zatím jsou k dispozici jen některé služby, jako jsou živé hovory a historie chatu. Následovat budou služby pro textový chat a videokonferenční hovory.

Jednou z vlastností nové služby je to, že pracuje přímo v prohlížeči. Nemusíte tedy stahovat a instalovat další software. Rozšíření pro prohlížeče Google Chrome a Firefox ovšem zvýší výkon služby. Hlavní funkcí je ovšem to, že nabízí end-to-end šifrování o kterém Dotcom prohlašuje, že je mnohem bezpečnější než u konkurenčních služeb Skype a Google Hangouts (podle Edwarda Snowdera Skype spolupracuje s NSA). Kim Dotcom nabízí odměnu tomu, kdo najde v komunikaci nějakou zranitelnost.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení