Menu

Kingston uvádí na trh novou generaci paměťových karet SDXC

03.06.2010 10:15 | Redakce Chip + Přidat komentář
Kingston uvádí na trh novou generaci paměťových karet SDXC

Kingston uvádí na trh novou generaci paměťových karet SDXC | foto: CHIP

Společnost Kingston dnes oznámila, že uvádí na trh novou generaci paměťových karet Kingston SDXC (Secure Digital eXtended Capacity) UHS-1 Class 10, které mají patřit k nejrychlejším kartám na trhu a v budoucnu se budou dodávat s kapacitou až do 2 TB. Není ovšem zpětně kompatibilní s kartami SD a SDHC.

Ačkoli je dnes na trhu jen poměrně málo výrobků, které jsou s technologií SDXC kompatibilní, stále více produktů je navrhováno právě se slotem pro SDXC. K oblíbeným zařízením, která využijí dodatečnou rychlou paměť, patří fotoaparáty, videokamery, HDTV, přehrávače Blu-ray, navigační přístroje, mobilní telefony a počítače. Čtečka Kingston 19-in-1 Media Reader (položka Kingston č.: FCR-HS219/1) je kompatibilní s kartami SDXC za předpokladu, že se připojí k počítači s operačním systémem, který podporuje formátování exFAT.

Karta Kingston SDXC je kompatibilní s paměťovou kartou SDA Memory Card Standard Version 3.01, UHS-1. Zkratka UHS-1 znamená Ultra-High Speed Bus 1, což je nová architektura karet SDXC určená k tomu, aby se dosáhlo maximální přenosové rychlosti 104 MB/s, a v budoucnosti až 300 MB/s. Karty SDXC využívají systém souborů exFAT a nejsou zpětně kompatibilní s kartami SDHC ani SD. Novinka od firmy Kingston nabízí rychlost čtení až 60 MB/s a zápisu až 35 MB/s.

Karty Kingston SDXC UHS-1 Class 10 budou k dispozici  po celém světě koncem června za doporučenou maloobchodní cenu  12 664 Kč vč. DPH. Vztahuje se na ně doživotní záruka. Více informací o kompatibilitě karet SDXC najdete na stránkách www.sdcard.org/consumers/using_sdxc/.

 

Technický popis a vlastnosti karty Kingston SDXC UHS-1 Class 10:

 

·         Kapacita: 64GB

·         Rozměry: 24mm x 32mm x 2,1mm

·         Hmotnost: 2,5 g

·         Rychlost: minimální rychlost přenosu dat 10 MB/s (Class 10); čtení až  60 MB/s; zápis 35 MB/s

·         Mód sběrnice:  Verze 1, UHS104, až 104MB/s

·         Provozní teplota: -25º C až 85º C

·         Skladovací teplota: -40º C až 85º C

·         Napětí: 3,3 V

·         Specifikace: vyhovuje specifikaci SD Card Association card 3.01

·         Ochrana dat:  Podpora CPRM (Content Protection for Recordable Media)

·         Zabezpečení: zabudovaný přepínač pro ochranu proti zápisu pomáhá předcházet náhodné ztrátě dat

·         Kompatibilita: s hostitelskými zařízeními SDXC; není kompatibilní se zařízeními SDHC a standardními přístroji a čtečkami SD

·         Systém souborů: exFAT

·    Podporovaný operační systém: Windows 7, Windows Vista (SP1 nebo pozdější), Windows XP (SP2 nebo pozdější) s aktualizací exFAT

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení