Menu

Kompaktní odolný a rychlý externí SSD disk

16.02.2015 10:50 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Kompaktní odolný a rychlý externí SSD disk

Kompaktní odolný a rychlý externí SSD disk | foto: CHIP

Freecom přidal do své rodiny externích disků Tough Drive nový kompaktní SSD disk. Stylový Mini Tough Drive SSD rychle zálohuje data a je zaměřený převážně na firemní a náročnější domácí uživatele. 

freecom-tough-drive-mini-ssd-56345-b-nahled

Freecom Tough Drive Mini SSD je odolnější než standardní přenosné disky.  Má vnitřní nárazuvzdorný rám a voděodolný silikonový obal chránící i proti prachu a poškrábání. Díky stupni krytí IP55 a absenci pohyblivých součástek snadno vydrží pád z výšky až čtyř metrů a zajištuje vysokou spolehlivost.

Technologie SSD také přináší zvýšení výkonu. Mini Tough Drive SSD poskytuje podle výrobce přenosovou rychlost čtení až 430 MB/s a rychlost zápisu až 380 MB/s (verze 256 GB PRO,. Jelikož SSD disk nemá pohyblivé části je jeho provoz tichý.

freecom-tough-drive-mini-ssd-56345-d-nahled

Freecom Mini Tough Drive SSD váží 54 g a má rozměry 170 mm x 87 mm x 5.3 mm.  Stejně jako ostatní disky z řady Freecom Tough Drives, i tento nárazuvzdorný Mini SSD disk obsahuje malý integrovaný USB 3.0 konektor umožňující připojení, což odstraňuje riziko případné ztráty samostatného kabelu.

Doporučená maloobchodní cena Freecom Mini Tough Drive SSD s kapacitou 128 GB (produktové číslo: 56344) činí 3 290 Kč a 256 GB (produktové číslo: 56345) 6 190 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení