Menu

Komunikace přes vysílačky přes celou ČR? Nové řešení od U:founa

18.12.2013 15:42 | Aleš Přistál + Přidat komentář
Komunikace přes vysílačky přes celou ČR? Nové řešení od U:founa

Komunikace přes vysílačky přes celou ČR? Nové řešení od U:founa | foto: CHIP

Staronové komunikační zařízení, tzv. PTT (push to talk = zmáčkni a mluv) vysílačky, si připravil pro zákazníky operátor Air Telecom.

vysilacky-nahled

Vysílačky jsou na trhu stále hojně využívanou platformou. Mají uplatnění zejména v praxi jednotlivců i firem, ať už ve stavebnictví, dispečinků taxislužeb, logistiky a autodopravy nebo v dalších oblastech. Vysílačky v rámci mobilní sítě však v ČR provozuje jen U:fon. Výhodou je i akční radius po celé České republice, nejen na krátkou vzdálenost, a samozřejmě cena.

V rámci mobilní sítě tedy provozuje operátor své vysílačky s celorepublikovým pokrytím (nejen v malém akčním radiu). Využívá k tomu vysílačky typu ZTE G-830, u nichž je možnost i komunikace mimo CDMA síť Air Telecomu. Kromě hlasového volání, lze prostřednictvím vysílaček posílat SMS zprávy či stahovat data.

Vestavěná GPS i komunikace mimo CDMA síť
Vysílačky jsou opatřeny také nouzovým nezávislým tlačítkem pro kritické případy, dvojitým mikrofonem, reproduktorem, rozměrným displejem, MP3 přehrávačem a T-flashem. Velkou výhodou je vestavěný GPS modul a funkce DMO, která umožňuje přímou komunikaci mezi vysílačkami i v místě, kde není dostupný signál CDMA sítě.

ZTE G-830 využívají dvě 3800 mAh baterie 
V příslušenství jsou 2 baterie o kapacitě 3800 mAh s dlouho trvající výdrží, stolní nabíječka, datový USB kabel a sluchátka. Na cesty je možnost dokoupení auto-nabíječky a hands-free.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení