Menu

Konec roku 2013 ve znamení SMS

13.01.2014 17:04 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Konec roku 2013 ve znamení SMS

Konec roku 2013 ve znamení SMS | foto: CHIP

Společnost FAYN Telecommunications oznámila statistiky využití své sítě na konci roku 2013.

Prosinec a Nový rok bývá u mobilních operátorů tradičně velmi nadprůměrný a výjimkou nebyl ani závěr roku 2013. Zákazníci společnosti FAYN odeslali rekordní počet SMS zpráv během Štědrého dne, kdy došlo k více než 300% nárůstu odeslaných krátkých textových zpráv. Silvestr a Nový rok pak zaznamenaly mírně nadprůměrné výsledky – na Silvestra se počet odeslaných SMS oproti běžnému průměru zvýšil o 30 %, resp. na Nový rok o 20 %. 

iphoneruce-nahled

Co se týče telefonování, konec roku nepřinesl žádný znatelný výkyv z dlouhodobého průměru – počet hovorů během Vánoc, Silvestra i Nového roku se pohyboval v mezích dlouhodobého průměru a odpovídal množství volání o běžném víkendu.

„Je vidět, že Česko je stále zemí milující krátké textové zprávy. Pramení to z dob, kdy bylo mobilní volání neskutečně předražené a prostřednictvím SMS se vedla levnější komunikace. Dnes už to dávno neplatí, FAYN má např. v některých tarifech levnější volání, než SMS, přesto to zvyky uživatelů zatím příliš nemění,“ řekl Lukáš Honek, ředitel společnosti FAYN Telecommunications.

S koncem roku FAYN zaznamenal i nárůst poslaných MMS. Zákazníci se chlubili fotografiemi svých dárků i zážitků. Štědrý den a Silvestr přinesly 250% nárůst poslaných MMS. V porovnání se SMS jde ale stále jen o pouhou setinu objemu.

FAYN aktuálně nabízí šest tarifů – tři pro mobilní GSM služby, tři na volání přes internet (VoIP).

Zdroj: TZ Fayn.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    ruší čísla neutrácejících uživatelů

    Pokud si u nich pořídíte tarif za 0 Kč měsíčně a neutratíte žádné svý peníze, tak vám po čase účet zruší. Mě se to stalo, že VOIP číslo 910… po pár měsících přestalo fungovat.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení