Menu
CHIP Speedtest

PRÁVĚ V PRODEJI

Konec roku 2013 ve znamení SMS

13.01.2014 17:04 | Radek Kubeš
Konec roku 2013 ve znamení SMS

Společnost FAYN Telecommunications oznámila statistiky využití své sítě na konci roku 2013.

Prosinec a Nový rok bývá u mobilních operátorů tradičně velmi nadprůměrný a výjimkou nebyl ani závěr roku 2013. Zákazníci společnosti FAYN odeslali rekordní počet SMS zpráv během Štědrého dne, kdy došlo k více než 300% nárůstu odeslaných krátkých textových zpráv. Silvestr a Nový rok pak zaznamenaly mírně nadprůměrné výsledky – na Silvestra se počet odeslaných SMS oproti běžnému průměru zvýšil o 30 %, resp. na Nový rok o 20 %. 

iphoneruce-nahled

Co se týče telefonování, konec roku nepřinesl žádný znatelný výkyv z dlouhodobého průměru – počet hovorů během Vánoc, Silvestra i Nového roku se pohyboval v mezích dlouhodobého průměru a odpovídal množství volání o běžném víkendu.

„Je vidět, že Česko je stále zemí milující krátké textové zprávy. Pramení to z dob, kdy bylo mobilní volání neskutečně předražené a prostřednictvím SMS se vedla levnější komunikace. Dnes už to dávno neplatí, FAYN má např. v některých tarifech levnější volání, než SMS, přesto to zvyky uživatelů zatím příliš nemění,“ řekl Lukáš Honek, ředitel společnosti FAYN Telecommunications.

S koncem roku FAYN zaznamenal i nárůst poslaných MMS. Zákazníci se chlubili fotografiemi svých dárků i zážitků. Štědrý den a Silvestr přinesly 250% nárůst poslaných MMS. V porovnání se SMS jde ale stále jen o pouhou setinu objemu.

FAYN aktuálně nabízí šest tarifů – tři pro mobilní GSM služby, tři na volání přes internet (VoIP).

Zdroj: TZ Fayn.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení