Menu

Konvertibilní notebook Lenova tentokrát jinak

24.04.2013 12:30 | Redakce Chip + Přidat komentář
Konvertibilní notebook Lenova tentokrát jinak

Konvertibilní notebook Lenova tentokrát jinak | foto: CHIP

Společnost Lenovo už má v nabídce několik konvertibilních notebooků s Windows 8, ze kterých snadno uděláte tablet. ThinkPad Helix na to jde zase trochu jinak a navíc jde o model ze slavné řady ThinkPad, s vlastnostmi, které jsou pro tuto řadu typické.

 

Konvertibilní zařízení řady Think s otočným a odnímatelným displejem ThinkPad Helix, které společnost Lenovo představila na letošním mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky (CES), bude brzy k dispozici i na našem trhu. Speciální konstrukce umožňuje uživatelům použít zařízení jako ultrabook, i jako tablet. Využije se pro práci doma, v kanceláři i na cestách.

 

Konvertibilní Ultrabook ThinkPad Helix je tenký, výkonný a poskytuje vysokou výdrž na baterii. Veškerá „logika“ (procesor až Core i7, paměť až 8 GB, SSD disk až 256 GB + porty USB 2.0 a mini DisplayPort) je uložena v tabletu, ke kterému se připojí klávesnice s baterií. Lenovo tuto koncepci nazývá „Rip and Flip“ displej – displej lze zcela oddělit, čímž se Helix stane se svými 835 gramy nejlehčím tabletem ve své třídě.

Displej Ultrabooku Helix je také možné otočit o 180°, připojit zpět k základně a použít v režimu stojanu pro firemní prezentace nebo po sklopení displeje jako tablet při současném připojení základny – pro delší výdrž a lepší konektivitu (USB 3.0, další mini DispayPort na klávesnici). Celek pak váží 1,67 kg.

ThinkPad Helix je postavený na operačním systému Windows 8. Díky 11,6palcovému Full HD IPS displeji s vysokým rozlišením 1080p, který je chráněný odolným sklem Gorilla Glass, poskytuje kvalitní obraz. Vydrží pracovat až 10 hodin na baterii (pokud připojíte klávesnici s druhou baterií, jinak vydrží tablet samostatně asi 6 hodin) bez připojení k elektrické síti, a to v jakémkoliv ze čtyř možných režimů. Přesnější ovládání zajišťuje elektronické pero, které je součástí zařízení.

Na představení nových produktů Lenova jsme měli možnost krátce nový ThinkPad Helix vyzkoušet. I když je „displej“ (tablet) poměrně těžký, v základně dobře sedí a při zatlačení na něj se nepřeklápí (jak se to u některých jiných podobných řešení stává). Zpracování je také moc pěkné. Ovšem cena konvertibilního ultrabooku je bohužel hodně vysoká - 46 969 Kč s DPH…

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení