Menu
CHIP Speedtest

Koronavirus brzdí Google: vzhledem k omezením zatím nebude nová verze Chrome

20.03.2020 09:00 | Jiří Palyza
Koronavirus brzdí Google: vzhledem k omezením zatím nebude nová verze Chrome

Vliv současné koronavirové krize se nevyhýbá ani Googlu.

Z důvodu nezbytných úprav pracovních postupů zatím nebudou k dispozici žádné nové verze prohlížeče Chrome a Chrome OS. Místo toho Google chce i nadále nabízet existující verzi svého borwseru a poskytovat pro ní aktualizace zabezpečení. Chrome 80 tak zůstane nejnovější verzí prohlížeče déle, než bylo původně plánováno. Je k dizpoci ke stažení pro hlavní operační platformy čili Windows, Linux, MacOS, a také Android. Verze Chrome 81, jejíž uvedení bylo plánováno na tento týden, bude odložena. V příspěvku na svém blogu Google oznámil, že kvůli úpravám v pracovních postupech prozatím nebudou vydávány žádné nové verze prohlížeče Chrome a Chrome OS. Výrobce tak reaguje na dopady koronavirové krize.

Jak dlouho bude přerušení činnosti na vývoji Chrome trvat, není dosud známo. Je však zřejmé, že Google bude i nadále udržovat Chrome 80. Stávající finální verze prohlížeče bude nadále podporována aktualizacemi zabezpečení, aby bylo zajištěno jeho bezpečné a stabilní používání.

chrome-logo

Google Chrome 80.0 Final

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Prohlížeč Chrome je k dispozici je stažení ve 32 i 64bitové variantě.

Stáhněte si

Úspora paměti RAM a výkonu CPU

google801

Funkce zmrazení karty je už aktivováno, nastavení flagu už není nutné.

Čtěte dále → skupiny karet a vypnutí notifikací

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.


Komerční sdělení