Menu

Koupí Samsung AMD?

26.03.2015 21:42 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Koupí Samsung AMD?

Koupí Samsung AMD? | foto: CHIP

AMD se v posledních letech příliš nedaří, proto by se mohlo stát snadnou kořistí jihokorejského obra, který by pak mohl lépe konkurovat Qualcommu a Intelu.

Informace o jednáních o převzetí AMD firmou Samsung se objevila na jednom z jihokorejských zpravodajských webů a hned spustila vlnu spekulací o možném vývoji na trhu procesorů pro mobilní zařízení. Samsung by totiž mohl výrazně posílit v segmentu mobilních procesorů, kde v současné době dominují Qualcomm a Intel. Jihokorejský gigant vyvíjí procesory již nyní, ovšem po akvizici AMD by mohl vyrábět procesory a grafické čipy nejen pro své smartphony a tablety, ale například i pro notebooky. AMD je navíc jednou z pouhých dvou firem na světě (druhou je VIA), kterým Intel udělil licenci na výrobu procesorů s x86 architekturou.

AMD může být pro Samsung lákavým cílem akvizice i z několika dalších důvodů. Předně by získal patenty na grafické čipy ATI, které by mu pomohly ke smíru v jeho aktuálních sporech s firmou Nvidia. Dalším bonusem by mohl být celkem prosperující byznys AMD s procesory pro herní konzole. Čipy od AMD používá PlayStation 4 i Xbox One a Samsung by mohl třeba přijít i se svojí vlastní konzolí. 

samsuuu-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení