Menu

Kouzlení s obrázky: nelíbí se vám něco nebo někdo na fotkách? Jednoduše to vymažte

28.02.2023 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Kouzlení s obrázky: nelíbí se vám něco nebo někdo na fotkách? Jednoduše to vymažte

Kouzlení s obrázky: nelíbí se vám něco nebo někdo na fotkách? Jednoduše to vymažte | foto: Andrik Langfield/Unsplash

Google v těchto dnech zavádí pro všechny smartphony několik zajímavých funkcí pro úpravy fotek s podporou umělé inteligence. Jednou z nich je "Magic Eraser", která umožňuje vymazat nechtěné objekty. Je tu ale jedno omezení.

Software pro optimalizaci obrázků a úpravu fotek byl doposud jedinečnou předností telefonů Google Pixel. Zvlášť ceněnou vlastností byla funkce "Magic Eraser", která umožňuje z fotografií odstranit nežádoucí objekty.

Od těchto dnů jsou funkce pro úpravu fotek s podporou umělé inteligence k dispozici v aplikaci Fotky Google pro všechny modely smartphonů na obou hlavních mobilních platformách: Androidu i iOS.

Prostřednictvím funkce kouzelného mazání, "Magic Eraser", software automaticky rozpozná rušivé prvky na snímku, které lze poté jednoduše klepnutím prstu vymazat. Pozadí se překreslí velmi rychle a téměř dokonale.

Pokud byste si přáli z fotografie vymazat vámi zvolené konkrétní objekty, stačí libovolné oblasti snímu jednoduše zakroužkovat a nechat je pouhým klepnutím na příslušné tlačítko zmizet.

Magické gumování: rušivé objekty z fotografií odstraníte jako mávnutím kouzelného proutku

magiceraser

Funkce gumování s podporou prvků umělé inteligence odstraní nežádoucí prvky z fotografií několika klepnutími. | Zdroj: Google

Používání funkcí Fotek Google s podporou umělé inteligence má ale přeci jen své omezení. A platí to i pro možnost rychlých retuší "Magic Eraser". Podmínkou je placené předplatné Google One, které mimo jiné rozšiřuje kapacitu cloudového úložiště aplikace Fotky z 15 GB na minimálně 100 GB.

Google na svém blogu také oznamuje, že od začátku března bude zdarma nabízet zkušební předplatné služby Google One v prostředí Fotek Google. Zájemci si tak mohou nové funkce pro úpravu fotek vyzkoušet po určitou dobu bezplatně.

Zdroj: TechCrunchGoogle Blog

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení