Menu

Krade Maxthon uživatelská data?

19.07.2016 15:12 | Karel Kovar + Přidat komentář
Krade Maxthon uživatelská data?

Krade Maxthon uživatelská data? | foto: CHIP

Jednou z největších hrozeb pro uživatele prohlížečů je riziko, že ho jeho tvůrci budou špehovat. A nemusí to být jen sci-fi…

Prohlížeč je program, který ví vše o vašich aktivitách na internetu a tak je logické, že se jeho autoři snaží tyto informace alespoň zčásti využít. Například Google Chrome poměrně dlouho obsahoval ID, sloužící k jednoznačné identifikaci každého prohlížeče. Tento identifikační řetězec byl často kritizován ochránci soukromí, ale Google ho prý využíval k ověření úspěšné instalace a hlášení chyb. Po značné kritice ho ale Google před několika lety odstranil.

Nyní bezpečnostní experti zjistili, že známý prohlížeč Maxthon sbírá citlivá uživatelská data a odesílá je na servery v Číně. Společnost Maxthon International stojící za vývojem prohlížeče to ale popírá a tvrdí, že je o anonymní informace, které pomáhají k vylepšování prohlížeče.

V každém případě ale vadí, že tato data lze ukrást prostřednictvím MitM útoku.

Další podrobnosti k této kauze najdete na serveru SecurityWeek: http://www.securityweek.com/maxthon-browser-sends-sensitive-data-china.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení