Menu

Králíci z klobouku učí angličtinu

24.04.2018 16:14 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Králíci z klobouku učí angličtinu

Králíci z klobouku učí angličtinu | foto: CHIP

Dvojice českých expertů, Bob a Bobek, se dostala do aplikace Mooveez pro výuku angličtiny. Uživatelé si v ní přirozeně a efektivně osvojují znalost angličtiny pomocí filmů.

Ve více než 20 zemích Evropy včetně Německa, Švýcarska, Ruska, Francie a také v Latinské Americe učí angličtinu oblíbená dvojice českých expertů, Bob a Bobek. Umožňuje to aplikace pro mobilní telefony a tablety s názvem Mooveez. Uživatelé si v ní přirozeně a efektivně osvojují znalost angličtiny pomocí filmů. Králíci se tak zařadili k filmovým hvězdám jako je Tom Hanks a více než 60 velkofilmům, seriálům a populárně-naučným dokumentům v anglickém znění, které jsou v Mooveez k dispozici.

Díky své laskavosti a humoru mají kreslení králíci z Čech alias Bob and Bobby jako světoví učitelé angličtiny ohromný potenciál,“ řekl iniciátor projektu a zakladatel MOOVEEZ company Miroslav Pešta. „Jejich epizody mají příběh, vtip a jsou plné jednoduchých dialogů a frází z každodenního života. Jsou vhodné nejen pro děti, ale i pro dospělé s nižší úrovní pokročilosti a králíci v nich mluví britskou angličtinou. Aktuálně je v aplikaci dostupných 46 epizod v 9 jazykových mutacích. Dalších 6 epizod přidáme do konce května,“ doplnil.

vyuka-s-mooveez-nahled

Na překladu jednotlivých příběhů Boba a Bobka do všech 9 jazyků se podílel početný produkční tým včetně 25 překladatelů a korektorů. Výsledkem je interaktivní dvoujazyčný scénář, který na rozdíl od klasických titulků uživatelům umožňuje s filmem pracovat podle jejich potřeb a tempa. Příběh mohou sledovat s překladem nebo překlad i anglický text kdykoliv zakrýt a ověřit si správné porozumění. Kteroukoliv frázi je možné si opakovaně přehrávat a trénovat nebo uložit jako ozvučenou kartičku pro další procvičování. Novinkou na kartičkách je možnost jednoduše nahrávat fráze také vlastním hlasem. Na zhlédnuté úseky filmu vždy navazuje kvízová část zaměřená na nově získanou slovní zásobu a gramatiku.

bob-nahled

Jazyková aplikace Mooveez funguje jak pro samostudium, tak i jako materiál pro skupinovou výuku. Aktuálně je dostupná ve 44 zemích světa a má desítky tisíc registrovaných uživatelů převážně z Ruska, ČR a Německa. V roce 2016 získala prestižní ocenění mezinárodní organizace British Council za celosvětově nejlepší digitální inovaci v oblasti jazykového vzdělávání. Další informace o aplikaci a jejím používání na www.mooveez.cz.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení