Menu
CHIP Speedtest

CCleaner pro smartphony je zde: nové funkce zrychlí váš Android

07.04.2020 09:00 | Jiří Palyza
CCleaner pro smartphony je zde: nové funkce zrychlí váš Android

Počítač s Windows bez CCleaneru? Těžko představitelné. Jde o extrémně populární bezplatný nástroj, který už také nějaký čas existuje ve verzi pro Android.

Pro mobilní CCleaner byla vydána aktualizace. CCleaner je k dispozici pro Windows, macOS, a také pro Android. Bezplatná aplikace pro mobily je podobně jako její větší sourozenec určena především pro ladění a čištění systému. A i v mobilní verzi CCleaner dělá dobrý dojem.

Kromě různých funkcí pro čištění můžete v nové verzi také využívat rozsáhlé funkce ke zrychlení zařízení. Ve své výbavě aplikace nyní disponuje i správcem úloh a režimem spánku. Podobně jako ve Windows je CCleaner pro Android i nadále zaměřen především na odstraňování nepotřebných dat. Aplikace je skvělá pro vyhledávání datového smetí a jeho odstraňování. Po prozkoumání zařízení s Androidem CCleaner nabídne k odstranění nepotřebné zbytky po stahování souborů, staré soubory APK, historii prohlížeče a další zbytečné soubory. Pomůže i s vymazáním operační paměti zařízení.

Stáhněte si: CCleaner pro Android

ccleanerapp-logo

CCleaner – Android App 2020 v4.20.4

CHIP hodnotí Dobrý

Známý PC čistič je k dispozici ke stažení ve verzi pro Android.

Stáhněte si

CCleaner pro Android: bezplatný nástroj deinstaluje aplikace

ccleanerapp10

Hlavním úkolem CCleaneru pro Android je vyhledat a smazat nepotřebné soubory.

CCleaner také pomůže s odstraněním instalací jiných aplikací. Pomocí odpovídající položky v nabídce se zobrazí všechny instalované aplikace a dotykem prstu na odpovídající symbol zvolený mobilní software vymažete.

Zajímavé jsou i možnosti analýzy, které nabízí CCleaner. Mimo jiné aplikace zobrazí, kolik paměťového prostoru zabírají jednotlivé typy souborů. V aktualizaci na verzi 2020 také pomocí statistik zjistíte, které aplikace spotřebovávají nejvíce prostředků. CCleaner pro Android také poskytuje obecné informace, jako např. verzi instalovaného Androidu, jak dlouho bylo zařízení zapnuté a zda byl systém rootován. Můžete si také zobrazit IP a MAC adresu zařízení.

Funkce Boost pro operační paměť: díky ní by váš smartphone měl být rychlejší

ccleanerapp20

CCleaner pro Android: funkce Boost vyčistí operační paměť.

Aplikace CCleaner má také funkci boostru, urychlovače, kterou lze použít k deaktivaci spuštěných aplikací a uvolnění pracovní paměti. Chcete-li aplikace uspat na delší dobu, musíte k provedení takového nastavení CCleaneru udělit jednorázové povolení.

Při tomto nastavení ale buďte opatrní: sice si uvolníte operační paměť a tím se zrychlí váš smartphone, ale některé aplikace už nemusí fungovat, pokud nemohou spustit odpovídající procesy na pozadí. Proto byste měli deaktivovat pouze aplikace, které používáte skutečně zřídka a z dlouhodobého hlediska je nepotřebujete.

CCleaner pro Android: dobrá čistící aplikace, která ale neumí zázraky

Stejně jako i u verze pro Windows platí u CCleaneru pro Android následující: sofware nedokáže zázraky. Pomůže vám mobilní zařízení zrychlit, ale i přes funkci boosteru jsou často překážkami hardwarové specifikace, které systém zpomalují. Co každopádně můžete je uvolnění RAM od zbytečně spuštěných aplikací.

To, co CCleaner v prostředí Androidu také velmi dobře ovládá, je vyčištění úložného prostoru. Stejně jako v případě Windows je datový odpad ukládán do prostředí Androidu, což není nezbytně nutné. CCleaner se o odstranění datového smetí postará během několika sekund.

Mohlo by vás také zajímat: pěkná appka pro otevíraní aplikací pohybem mobilu


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.


Komerční sdělení