Menu

Google přistřihl obchod Play: jak vrátit zpět jeho oblíbenou funkci

24.01.2020 16:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google přistřihl obchod Play: jak vrátit zpět jeho oblíbenou funkci

Google přistřihl obchod Play: jak vrátit zpět jeho oblíbenou funkci | foto: CHIP

Už před nějakou dobou Google odstranil oznámení o aktualizacích aplikací z obchodu Google Play. Mnozí uživatelé si ale notifikační zprávy oblíbili.

Oblíbenou funkci ale lze vrátit zpět. Praktická oznámení o aktualizacích Google odstranil z doposud neznámého důvodu. Mnoho uživatelů ale tuto praktickou funkci postrádá. Nejenže informovala o stavu aplikací a připomínala nové aktualizace, ale také nabízela vyzkoušení nových aplikací.

Naštěstí vynalézaví vývojáři vytvořili vlastní aplikaci, která vrací populární funkci zpět. AppNotifier nás opět upozorní v případě připravených aktualizací našich instalovaných aplikací.

appnotifier-logo
AppNotifier 1.1
Bezplatná aplikace pro Android zprostředkovává oznámení o aktualizacích aplikací z Google Play.

 

Jednoduché vrácení oblíbených oznámení zpět

appnotifier

Aplikace AppNotifier 1.1 je uživatelský pomocník, upozorňující na uvolněné aktualizace aplikací z Google Obchodu Play.

Vždy, pokud je aplikace reinstalovaná nebo updatovaná, AppNotifier vás na tuto skutečnost upozorní. Funguje to s aplikacemi instalovanými z Obchodu Play, ale také APK z jiných zdrojů.

Nástroj funguje tak, že nejprve naskenuje data aplikací přímo ve smartphonu. Nedokáže ale rozpoznat aplikace, u kterých právě probíhá proces instalace. Nástroj rozpozná, zda se název aplikace liší od názvu zalistovaného v Obchodu Play, a poté jej automaticky převezme na váš smartphone.

Šikovní vývojáři vrací praktickou funkci zpět

Proč Google praktickou funkci notifikací z Obchodu Play odstranil, zůstává záhadou. Pokud patříte k uživatelům, kterým tato užitečná a šikovná funkce chybí, můžete si ji vrátit zpět prostřednictvím bezplatné aplikace AppNotifier. Nástroj váš smartphone prohledá, identifikuje instalované aplikace a bude vás informovat o dostupnosti aktualizací a procesu stahovaní, souvisejícím s vašimi instalacemi.

Přečtěte si také: Nebezpečné aplikace na úpravy obrázků

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení