Menu
CHIP Speedtest

Konečně více soukromí na PC: důkladný úklid nežádoucího sledování

18.09.2019 07:00 | Jiří Palyza
Konečně více soukromí na PC: důkladný úklid nežádoucího sledování

Ochrana osobních údajů nepatří ve Windows k nejvyšším prioritám. Vylepšený bezplatný nástroj PrivaZer je určen k jejímu zdokonalení.

Bezplatný program PrivaZer chrání soukromí uživatele a zbavuje PC datového balastu, který se v něm nashromáždí různou činností včetně instalacemi a deinstalacemi aplikací, updatů, mazáním, stahováním apod. Před čištěním se snaží také informovat, proč jednotlivé logy vznikají a je dobré je mazat. Uživatelé tak mohou lépe porozumět funkci programů a jednotlivých procesů v PC.

Proto je program obzvlášť vhodný pro začátečníky a poskytuje jim užitečný vhled do funkce systému. Např. CCleaner nabízí pouze krátké popisné texty. Aktuální verze 3.0.78 běží stabilněji a provádí i důkladnější úklid než předchozí verze. Na vašem PC tak zůstává méně stop.

PrivaZer v3.0.78 velmi dobrý
Program chrání vaše soukromí a vyčistí váš počítač od různých trasovacích a logovacích dat.  stáhněte si
PrivaZer Portable v3.0.78 velmi dobrý
Přenosná verze programu funguje i bez nutnosti instalace.  stáhněte si

Privazer: porozumět tomu, co se provede

privazer-rozhodnete

Soukromí nebo pohodlí: má PrivaZer smazat seznamy historie? Rozhoduje uživatel.

I při inicializaci programu potěší, že vývojáři kladli velký důraz na uživatelskou přívětivost. Každý kdo chce může program také použít ve verzi Portable čili bez nutnosti instalace. "První kroky" v programu jsou popsány přímo ukázkově a přesně uživateli vysvětlují, jak PrivaZer funguje. Je k dispozici tutorial pro začátečníky a pro pokročilé uživatele. Můžete se např. dozvědět, co to jsou smart cookies a v obrázkových galeriích se informovat, jaké dopady může mít např. odstranění funkce automatického vyplňování formulářů, ukládání obrázků do dočasné paměti, nebo vymazání instalačních souborů starších updatů Windows.

PrivaZer: profesionální ochrana dat

privazer-internet-activity

Aktivity na internetu: zde uživatelé zanechávají opravdu velké množství stop.

Na internetu zanecháváme velké množství digitálních stop. Sledování cookies nebo internetové historie odhalí hodně o našich návycích. Tato data PrivaZer odstraní a také prověří, jaké stopy zanecháte na vlastním PC. Vyhledá jaké soubory by měly být vymazány, ukáže jaký software byl aktivní a jaké zápisy v registru by bylo dobré prověřit.

Nástroj také spolehlivě detekuje nepotřebné soubory. Podle přání je může vymazat a zlikvidovat data nebo vysypat koš bez zanechání stop.

Může být i datovým detektivem

privazer-data-forensic

Historie Windows prozradí, co se provádělo na PC.

PrivaZer můžete případně použít i pro sledování aktivit na PC. Můžete se informovat o posledním využívání programů na PC, jaké programy byly spouštěny, jaké webové stránky se zobrazovaly, jaké soubory se otevíraly a používaly. Tyto stopy lze také odstranit.

Sken externí paměti

Programem si můžete oskenovat i USB disky, připojené pevné disky nebo SD karty. Nastavení vám dovolí specifikovat profily přenositelných verzí prohlížečů, které se nemusí kontrolovat. V průběhu instalace programu si praktickou funkci vymazání PrivaZerem můžete integrovat do kontextové nabídky Windows. Pokud tak učiníte, mažete nevratně soubory nebo bezpečně vyprázdníte koš přes pravé tlačítko myši.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.


Komerční sdělení