Menu

Lepší než nástroje ve Windows 10: update výkonného programu pro spouštěcí USB

04.03.2020 13:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Lepší než nástroje ve Windows 10: update výkonného programu pro spouštěcí USB

Lepší než nástroje ve Windows 10: update výkonného programu pro spouštěcí USB | foto: CHIP

Nejčastěji používaným prostředkem ke stažení ISO souboru pro Windows 10 a jeho zápisu na USB disk je Windows Media Creation Tool od Microsoftu. Bezplatný Rufus je rychlejší.

Užitečný nástroj pro vytváření bootovatelných USB je nyní k dispozici ke stažení v nové verzi. Zdálo by se, že je nad slunce jasné, jaký nástroj použít ke stažení ISO souborů a vytvoření spouštěcích USB. Microsoft nabízí zdarma Media Creation Tool (Nástroj pro vytváření médií), který by přesně tyto věci měl dělat. Nefunguje ale vždy zcela hladce.

Freeware Rufus je obvykle lepší volbou a dělá stejnou práci rychleji a spolehlivěji.
Šikovný nástroj je nyní k dispozici v nové verzi 3.9. Ta opravuje některé chyby a problémy, které způsobovaly selhání v předchozích verzích. Pokud patříte mezi uživatele tohoto programu, doporučujeme aktualizaci stáhnout a instalovat co nejrychleji.

Stáhněte si: Rufus

rufus-logo

Rufus 3.9

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí freewarového nástroje Rufus si můžete snadno formátovat USB disky a vytvořit si z nich i bootovací USB.

Stáhněte si

Rufus 3.9: jaké přináší novinky

rufus-persistent-space

Pomocí nástroje Rufus si můžete vytvořit trvalé oddíly, pomocí posuvníků si můžete nastavit jejich velikost.

Jednou ze špičkových funkcí programu Rufus je možnost trvale vyhradit část paměťové kapacity při vytváření bootovatelných USB pro systémy Linux. V praxi to má velkou výhodu zvlášť při provozu live systémů, které se spouští a provozují právě z USB. V běžných případech se z USB disku spouští vždy čistý systém. Po restartu jsou všechny změny v systému ztraceny. Pokud ovšem využijete možnost vyhrazení trvalé paměťové oblasti na USB disku, uloží se tam provedené změny, které po následném restartu nejsou zapomenuty.

Čtěte dále → Drobný trik pro přímé stažení ISO souboru

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení