Menu
CHIP Speedtest

S lepším vzhledem: bezplatný nástroj dokáže udělat VLC hezčí

13.01.2020 13:45 | Jiří Palyza
S lepším vzhledem: bezplatný nástroj dokáže udělat VLC hezčí

Přehrávač médií VLC je skutečně všestranným nástrojem, který zvládne téměř jakýkoliv formát souboru. Jen s designem je to trochu na pováženou.

Aby se ke slovu dostala trocha kreativity a zábavy, jsou k dispozici ke stažení různá témata, pomocí kterých můžete VLC dopřát svěží vzhled. Případně si můžete vytvořit i vlastní design.

Výchozí design přehrávače médií VLC lze jen stěží nazvat designem. Jde jen o další šedé okno, které po otevření nepoužívá řádné barvy a vzory. To jistě ocení minimalisté, ale uživatelé zvyklí na graficky zajímavější prostředí budou z dlouhodobějšího hlediska asi znuděni. Nicméně díky rozšířením lze grafiku VLC zlepšit anebo přizpůsobit vlastním představám. Pro mediaplayer VLC je zdarma k dispozici soubor skinů se 120 motivy. Pokud chcete být sami kreativní a vytvořit si vlastní design, stáhněte si VLC Skin Editor, který vám to umožní.

VLC skiny

vlcskineditor-logo
VLC Media Player Skin Editor 0.8.1
Prostřednictví nástroje VLC Media Player Skin Editor můžete přehrávači vtisknout vlastní vzhled.

 

vlc-logo
SkinPack pro VLC Media Player
Oblíbený přehrávač VLC nemusí vždy vypadat stejně: se souborem skinů můžete jeho vzhled vylepšit některým z více než stovky témat.

 

Přerávač VLC: jak změnit jeho vzhled

vlcskins1

Obě metody přizpůsobení designu VLC jsou jednoduché.

Pokud chcete použít některý z předem vyrobených vzhledů, jednoduše stáhněte balíček SkinPack. Potom zkopírujte soubory VLT, které obsahuje, do složky "C: Program Files VideoLan VLC Skins". Poté otevřete přehrávač VLC a klikněte na „Nastavení“. Zde musíte přepnout z „Použít nativní styl“ na „Použít vlastní rozhraní“. Zde si můžete vybrat konkrétní vzhled. Aby se nový design aplikoval, musíte program restartovat.

Pomocí VLC Skin Editoru si sami můžete vytvořit design dle požadavku. Poté, co si nainstalujete program, můžete si sami přidat potřebné obrázky a fonty. Editor vám s činnosti dostatečně pomůže, takže přehrávači můžete vytvořit vzhled zcela podle svého přání. Díky přímému náhledu si už v průběhu úprav můžete vyzkoušet, jak bude váš vzhled vypadat.

Skiny pro VLC: pro každého něco

S pomocí několika triků lze vzhled VLC Media Playeru výrazně vylepšit. A to ať už s pomocí editoru, nebo výběrem z balíčku skinů. Ze 120 různých vzhledů si jistě vybere každý. Pokud by vám přeci jen žádný z nich nevyhovoval, lze zapojit vlastní kreativitu. VLC tedy nemusí být jen všestranným pomocníkem pro přehrávání různých formátů souborů, ale i vizuálně si jej můžete přizpůsobit podle svého.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení