Menu

Skvělý design nabídky Start ve Windows 10: pomocí dodatečných nástrojů už nyní

09.03.2020 13:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Skvělý design nabídky Start ve Windows 10: pomocí dodatečných nástrojů už nyní

Skvělý design nabídky Start ve Windows 10: pomocí dodatečných nástrojů už nyní | foto: CHIP

V rámci webcastu programu Windows Insider se Microsoft pochlubil plánovaným designem nabídky Start ve Windows 10. Nový vzhled by měl být méně barevný, ale přehlednější.

Nový design nabídky Start nebude zahrnut v další hlavní aktualizaci, ale fanoušci si jej mohou nastavit pomocí několika nástrojů už nyní. Jedním z bodů kritiky Windows 10, který už zaznívá mnoho let, je nekonzistentní design. Stále dokola se přepracované prvky mísí se starými komponentami. Ale je tu dobrá zpráva: Microsoft už na obnově vzhledu Windows 10 pracuje několik měsíců. Prvním dobrým krokem je distribuce nových ikon, která byla zahájena teprve nedávno. Ty nabízejí uživatelům jednotný vzhled ikon v inovativním tzv. fluent designu.

Další krok se týká nabídky Start. V náhledu duální obrazovky Windows 10X je možné si všimnout, že Microsoft je připraven provést změny vzhledu nabídky Start. Nicméně identické Start menu, jaké se připravuje pro Windows 10X, verze Windows 10 mít nebude. Úvodní nabídka je v tuto chvíli pestrou kombinací, kterou by uživatelé, ale i Microsoft, rádi řešili důsledněji. Webcast pro Windows Insider nyní představil náhled na redesign Start menu. Ten by se měl objevit nejdříve v podzimní aktualizaci Windows, ale fanoušci nového designu si novou nabídku tlačítka Start již mohou vyzkoušet pomocí nástrojů, jako např. TileIconifier.

Stáhněte si: nástroje pro nabídku Start

openshell-logo

Open Shell Menu 4.4.143

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Bezplatný nástroj Windows „Open Shell Menu“ je nástupcem populárního „Classic Shell“. Tento nástroj přináší do Windows 10 zpět klasickou nabídku Start.

Stáhněte si
ueli-logo

Ueli - Windows Launcher 8.5.3

CHIP hodnotí Dobrý

S bezplatným programem Ueli získáte silnou alternativu k nabídce Start systému Windows.

Stáhněte si
tileiconifier

TileIconifier 2.2.6776

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí bezplatného nástroje TileIconifier můžete přizpůsobit dlaždice nabídky Start systému Windows 10 podle vlastního vkusu.

Stáhněte si

Start menu Windows už nebude tolik barevné

windowsstartmenu1

Pozadí dlaždic se přizpůsobí tématu na ploše.

Nabídka Start ve Windows v současnosti hraje všemi barvami. Každá ikona má své vlastní barvy, dlaždice jsou barevné a tzv. "živé dlaždice" také mění zobrazení. Microsoft chce v tomto ohledu nabídnout jednotnější design a nyní předvedl první prototyp nové nabídky Start. Co je na něm zajímavé: pozadí ikon už není zbarveno, optika se spíš přizpůsobí vybranému režimu a pozadí obrazovky. Na obrázku je vidět verze pro tmavý režim a vpravo pro režim světlý.

Aktuální nabídka Start

windowsstartmenu2

Nynější nabídka Start ve Windows 10 je stále velmi pestrá.

Pro porovnání se můžeme podívat na aktuální nabídku Start systému Windows. Díky mnoha různým barevným oblastem působí dost neklidným dojmem. Ikony programů v seznamu jsou také obklopeny modrými mini dlaždicemi. Ve výše uvedeném novém designu můžete v seznamu vidět pouze ikony programů.

Čtěte dále → Jak si upravit nabídku Start už nyní

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení