Menu

Test: Addonics Mini HDD Duplicator Station

28.03.2016 08:17 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Test: Addonics Mini HDD Duplicator Station

Test: Addonics Mini HDD Duplicator Station | foto: CHIP

Při výměně klasického, magnetického pevného disku v notebooku za nový, rychlejší disk typu SSD narazíte v první řadě na problém, jak připojit nový disk k počítači.

Abyste mohli ze stávajícího pevného disku zkopírovat operační systém, aplikace i uživatelská data na nový. Navíc budete potřebovat speciální klonovací software, který dokáže za chodu počítače zkopírovat i systémové soubory. Nejelegantnějším řešením těchto problémů je použití speciálního dokovacího zařízení, jakým je Addonics Mini HDD Duplicator Station. Dokovací stanice funguje zcela samostatně, takže do ní stačí jen vložit starý i nový disk (podporovány jsou 3,5- i 2,5palcové disky se SATA rozhraním) a stisknout tlačítko pro spuštění klonování obsahu. Po chvilce bude váš nový disk připraven a stačí jej pouze zamontovat do počítače. Ani pak ale nemusíte dokovací stanici uklidit do skříně. Prostřednictvím rychlého USB 3.0 ji lze připojit k počítači a po vložení disků používat k zálohování či jiným operacím s daty. Pomocí dodávaného softwaru lze snadno nastavit zálohování dat z počítače, které kdykoli spustíte stisknutím druhého z tlačítek na dokovací stanici. O průběhu klonovacích a zálohovacích operací informují stavové diody. 

Technická data

Funkce

klonování, zálohování, připojení disků k PC

Šachty na disky

2 × 3,5“/2,5“ disk

Přenosová rychlost

65 MB/s

Rozhraní

USB 3.0

Rozměry a hmotnost

150 × 127 × 71 mm, 453 g

Cena

cca 2 300 Kč

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení