Menu

Test: Amazfit GTR 3 Pro

24.03.2022 10:29 | Michal Bareš + Přidat komentář
Test: Amazfit GTR 3 Pro

Test: Amazfit GTR 3 Pro | foto: Amazfit

Chytré hodinky Amazfit GTR 3 Pro nabízí za přijatelnou cenu řadu zajímavých funkcí. Z hlediska kvality displeje, výbavy, ovládání a výdrže na baterii jsme byli spokojeni, ale pokud jde o sportovní funkce a přesnost, vidíme potenciál ke zlepšení. 

Díky tenkému tělu se hodinky Amazfit GTR 3 Pro dobře nosí na zápěstí. Ve dne o nich prakticky nevíte a je to jeden z mála modelů, se kterými se dá i pohodlně spát. Dále se nám líbí i jejich minimalistický design, využití otočné korunky a dobře čitelný OLED displej. Hodinky jsou vybaveny senzorem pro měření srdečního tepu i dalšími snímači (okysličení krve, snímač teploty pokožky, barometrický výškoměr), deseti různými možnostmi budíku s nastavením fáze spánku a hlasovou asistencí. Kromě toho mají řadu funkcí, které jsme dosud u hodinek pro měření srdečního tepu neviděli, například možnost otočení displeje, díky které lze hodinky snadno ovládat na pravé ruce. Praktický je i offline hudební přehrávač s 2,3 GB paměti, který však v testu nebyl příliš stabilní, a nastavení hlasitosti i pohzb v menu byly  trhané. Bez GPS je doba přehrávání hudby přibližně 10 hodin a hudební soubory lze přenášet přes Wi-Fi, ale pouze rychlostí 50 MB za minutu. Chcete-li paměť zcela naplnit hudební sbírkou, zabere to téměř 45 minut.

 

madrid-06-black

Amazfit GT3 Pro, Zdroj: Amazfit

Z hlediska sportovních funkcí však hodinky poněkud zaostávají. Mají sice několik sportovních režimů, ale chybí intervalový časovač a funkce vyhodnocení tréninku i multisportovní nebo triatlonový režim. Body navíc získávají za měřič srdečního tepu, a to i díky integrovanému paceru a asistentovi. Potěšila nás možnost měření tepu během plavání. Hodinky rozpoznají jízdu na kole, ale někdy si ji pletou s jízdou na motorce.

Ergonomie a ovládání jsou výborné. Přímo na displeji najdete podrobné vysvětlení, například jak používat teploměr. Kromě toho lze z obchodu s aplikacemi nainstalovat aplikace od kalkulačky přes časovač zubního kartáčku až po kalkulačku BMI. Ovládání usnadňuje pohyblivá korunka, která umožňuje procházení nabídek, ale po stisku tlačítka se místo vybrané položky nabídky opět zobrazí ciferník, což není příliš intuitivní.

madrid-02-black

Hodinky jsou vybaveny senzorem pro měření srdečního tepu i dalšími snímači (okysličení krve, snímač teploty pokožky, barometrický výškoměr)., Zdroj: Amazfit

Výdrž baterie hodinek byla v testu působivá jak v režimu GPS, tak v režimu hodinek. Bez aktivované GPS vydrží baterie přibližně 11 dní a v režimu GPS cca 28 hodin, což je velmi dobrý výkon. Jen doba nabíjení kolem dvou hodin by mohla být kratší. Zařízení se prodává za necelých 5 000 Kč, a nabízí tak přijatelný poměr mezi cenou, výkonem a výbavou.

Technická data

Displej                AMOLED/ 1,45” / 480 × 480 bodů (331 ppi)

Úložiště                                   2,3 GB

Operační systém            kompatibilní s Androidem (7+) a iOS (12+)

Rozhraní a výbava         Wi-Fi, Bluetooth, GPS, Glonass, Galileo, akcelerometr, gyroskop, senzor tepu, barometr, magnetometr, mikrofon, reproduktor

Výdrž na baterii (hodinky/GPS)                  11,1 dne / 28,3 hodiny

Rozměry a hmotnost     46 × 46 × 11 mm, 57 g

Cena                                 4 990 Kč

Chip                    velmi dobrý (1,7)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení