Menu

Test: Honor Choice Earbuds

31.01.2021 20:40 | Michal Bareš + Přidat komentář
Test: Honor Choice Earbuds

Test: Honor Choice Earbuds | foto: Chip

Snad ještě víc než špičkové drahé produkty nás potěší produkty s výborným poměrem mezi výkonem a cenou. Přesně takové jsou bluetooth špunty Honor Choice Earbuds.

Lehká sluchátka padnou dobře do ucha, dlouho vydrží na baterii a za cenu pod 900 Kč hrají překvapivě lépe, než bychom čekali. Nemají sice aktivní potlačení okolních ruchů, ale jedná se o pecky, takže okolí tlumí do značné míry přirozeně. 

Na první pohled nelze popřít vzhledovou podobu Honor Choice TWS Earbuds s ikonickými sluchátky Apple AirPods Pro, ale upřímně řečeno, kreativita je v oblasti TWS sluchátek celkově omezená a tento design zkrátka funguje. Sluchátka váží necelých pět gramů a v uchu tak nejsou téměř cítit. Krátká nožička se neplete a během testu jsme si je nikdy omylem nevyrazili z ucha. Součástí dodávky jsou tři páry silikonových vložek, nám nejlépe seděly ty střední. Sluchátka se dobíjí v menší bílé plastové krabičce s USB-C konektorem a stavovou diodou. Vyjmutí sluchátek z krabičky je snadné a rychlé, přesto v ní díky magnetickému přítlaku sedí pevně. Dokovací stanice nemá možnost bezdrátového nabíjení, ale to je s ohledem na cenu jasné. 

2-1

Honor Choice Earbuds, zdroj: Honor

Špunty obsahují 55mAh baterii a během testu nám bez problému vydržely na jedno nabití okolo šesti hodin čistého času. Prostřednictvím 500mAh baterie v nabíjecí stanici je lze bez přístupu k zásuvce dobít ještě třikrát, takž celková doba provozu na baterii dosahuje se pohybuje okolo 25 až 30 hodin, v závislosti na typu a hlasitosti přehrávání S ohledem na kompaktní rozměry a nízkou hmotnost je to výborná hodnota. 

Sluchátka se k telefonu připojují přes Bluetooth 5.0 a synchronizují se simultánně a nezávisle na sobě, takže lze používat jen jedno sluchátko a navíc mají krátkou latenci, takže při přehrávání videa nebo her nedochází ke zpoždění zvuku za obrazem. Spokojeni jsme byli s kvalitou hovorů, obousměrná komunikace byla čistá a srozumitelná, bez výpadků. 

Sluchátka nespolupracují s aplikací, ale jejich základní funkce lze ovládat dotykově. KOmbinací poklepání na plošky sluchátek lze spouštět a pozastavovat přehrávání, přecházet mezi skladbami nebo přijímat a odmítat hovory. Nastavení ekvalizéru ale možné není. Potěšila nás ale zvýšená odolnost proti vodě na úrovni IP54, s těmito sluchátky tedy můžete sportovat a vyběhnout i do lehčího deště. 

Kvalita reprodukce je s ohledem na cenu skvělá. Málokterá TWS sluchátka s cenou pod tisíc korun nabízí tak dobrý zvuk. Samozřejmě i zde jsme zaznamenali lehkou náklonnost k zesíleným basům, ale to většina mladých posluchačů ocení. Jinak je reprodukce vcelku neutrální, 7mm membrána zajišťuje slušnou dynamiku a prokreslený přenos středních i vysokých frekvencí. Dobré je i rozlišení hlasů a nástrojů, ani větší ansámbly nejsou zamlžené nebo slité. Zvuková kvalita je celkově na velmi dobré, téměř výborné úrovni.

Technická data

Typ sluchátek True Wireless, intraaurání

Připojení Bluetooth 5.0, AAC, SBC

Frekv. rozsah 20 - 20 000 Hz

Výbava USB-C, 3 páry vložek

Citlivost / impedance 110 dB/mW / 16 Ohm

Výdrž na baterii (sluchátka/stanice) 6 hodin / 25 hodin

Hmotnost (sluchátka/stanice) 2x 4,5 / 46 gramů

Cena cca 890 Kč

CHIP výborný (1,5)

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.