Menu

Test: Huawei GT3 Pro Ceramic

01.06.2022 13:04 | Michal Bareš + Přidat komentář
Test: Huawei GT3 Pro Ceramic

Test: Huawei GT3 Pro Ceramic | foto: Huawei

Spolu s větší 46mm verzí Titan uvádí Huawei na trh i menší 43mm variantu, vyrobenou ne z titanu, ale z vysoce kvalitního keramického materiálu. Huawei Watch GT3 Pro Ceramic jsou hodinky, které svou barvou, designem a provedením okamžitě zaujmou okolí.

Hodinky testovala dámská ruka, ale s trochou představivosti je mohou nosit i pánové drobnější konstituce. Na běžnou pánskou ruku byly příliš těsné a nešlo je ani zavřít, ale kvůli tomu se dodávají s několika keramickými články řemínku navíc a také s kvalitním hodinářským šroubovákem, pomocí kterého si délku řemínku může každý nastavit podle libosti. Případně je samozřejmě lze zanést do hodinářství, kde řemínek zkrátí či prodlouží podle vašich představ.

Vraťme se ale k materiálu, ze kterého je vyrobeno jak tělo hodinek, tak jejich řemínek. Tím je keramika, která se podle výrobce zapéká více než sedm dní při teplotě 1 500°C. Výsledkem je extrémně tvrdý materiál, který je stejně odolný jako safír, ale je lehčí. Výsledek je perfektní, a to jak z estetického hlediska, tak z hlediska pohodlí při nošení. Keramické 43mm hodinky Watch GT3 Pro tak patří k málo hodinkám, které kromě sportovních a chytrých funkcí poslouží i jako prémiový módní doplněk, čemuž odpovídá i cena 13 990 Kč. V prodeji ale bude i levnější verze s keramickým tělem a koženým řemínkem (10 990 Kč). 

Nabídka funkcí je prakticky stejná jako u většího 46mm titanového modelu, jen kromě o drobnějšího displeje s rozlišením 466 x 466 bodů mají i o něco menší baterii, který podle výrobce stačí na sedm dní průměrného provozu a čtyři dny provozu intenzivního. Nám v testu vydržely pracovat až 10 dní, ovšem bez aktivovaného režimu GPS a s pouze minimálním využíváním chytrých funkcí. Zajímavou vizuální novinkou řady GT3 Pro jsou aktivní ciferníky, které se mění v závislosti na denní době nebo datu v měsíci. Na hodinkách tak můžeme vidět, jak se během dne otevírají květy, nebo pohyby slunce či měsíce. Některé ciferníky jsou uzpůsobeny bílé barvě keramického těla. Ovládání keramických hodinek je shodné s těmi titanovými. Kromě dotykové vrstvy displeje je i zde otočná korunka, která slouží jak pro zvětšení nabídky aplikací, tak pro pohyb v menu. Zvolenou akci lze potvrdit jednoduchým stisknutím korunky. Pod ní je dotyková ploška, která slouží buď pro zjištění EKG, nebo jako tlačítko aktivace sportovních funkcí. Ve výbavě samozřejmě nechybí snímač srdečního tepu, okysličení krve i EKG. 

Technická data

Displej                AMOLED/ 1,32" / 466 × 466 bodů (353 ppi)

Úložiště                         4 GB

Operační systém             Android 6.0+, iOS 9.0+, HarmonyOS 2.0

Rozhraní a výbava           EKG, senzor tepu, sledování spánku, SpO2, sledování teploty pokožky, akcelerometr, gyroskop, barometr, Bluetooth 5.1, GPS, Glonass, Galileo, Beidou, QZSS, NFC, IP68 

Výdrž na baterii                              cca 7 dnů, 6 hodin s GPS

Rozměry a hmotnost (s / bez řemínku) 43 × 43 × 10,5 mm, 118 g / 54 g

Cena                                 13 990  Kč

Chip                    výborný (1,1)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení