Menu
CHIP Speedtest

TEST: MAGIX Movie Edit Pro Premium, dobře vybavený videoeditor

31.03.2020 10:00 | Radek Kubeš
TEST: MAGIX Movie Edit Pro Premium, dobře vybavený videoeditor

Výrazně rychlejší a s užitečnou drobností – když použijete nový nástroj na správu celého projektu nově vytvářeného filmu, získáte lepší přehled o videozáběrech, ze kterých svůj film skládáte.

Uživatelské rozhraní programu MAGIX Movie Edit Pro Premium je oproti ostatním poloprofesionálním videoeditorům trochu nezvyklé a nic zásadního na tom nezměnila ani jeho nejnovější verze. Snad užitečná drobnost – když použijete nový nástroj na správu celého projektu nově vytvářeného filmu, získáte lepší přehled o videozáběrech, ze kterých svůj film skládáte.

Důležitá změna se odehrála pod kapotou programu, takže je nový MAGIX Movie Edit Pro Premium při zpracování videozáběrů výrazně rychlejší než jeho předchozí verze. Další novinkou je pak funkce pro automatickou stabilizaci obrazu videa, obzvláště užitečná při zpracování roztřesených videozáběrů pořízených mobilem drženým v ruce nebo akčními kamerami. Tato funkce pracuje velmi spolehlivě a neporadí si jen s extrémně roztřesenými záběry, kdy stabilizace vyprodukuje jen neostré šmouhy. To ale není chyba programu, protože všechny záběry se prostě zachránit nedá. Líbí se nám také funkce detekce a automatické opravy mezer ve vytvářeném filmu, které často vznikají při skládání většího počtu záběrů.

mohlo by vás také zajímat: TIP jak obnovit data z SD paměťové karty

Velmi užitečná je také další novinka, kterou je maximálně zjednodušený nástroj na stříhání videozáběrů. Stačí jen pár kliknutí myší a hned je videozáběr zbaven zbytečností nebo rozdělen podle potřeby. Pro animování tras na cestách je v nové verzi programu MAGIX Movie Edit Pro Premium přepracována i funkce pro tvorbu map. Můžete si v ní i vybrat z devíti částečně kreslených map a také importovat vlastní mapy. Modul pro tvorbu map lze přitom spouštět samostatně, nebo jej vyvolat přímo z hlavního uživatelského rozhraní programu.

Klady: Stabilizace obrazu, vylepšené ovládání, upravené přechodové animace.
Zápory: V některých případech méně přehledné uživatelské rozhraní.

Technická data:

Operační systém Windows 7/8/10 (32/64 b)
Počet stop až 99
Efekty a styly titulků více než 1 500
Import všechny běžné formáty videa a obrázků
Export běžné formáty videa, YouTube, Vimeo
Fyzická média DVD, Blu-ray, AVCHD
Info magix.com
Cena cca 2000 Kč
CHIP výborný (1,4)

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.


Komerční sdělení