Menu

Test: Microsoft Modern USB-C Speaker – konferenční reproduktor

24.08.2022 15:00 | Michal Bareš + Přidat komentář
Test: Microsoft Modern USB-C Speaker – konferenční reproduktor

Test: Microsoft Modern USB-C Speaker – konferenční reproduktor | foto: Microsoft

Malý přenosný reproduktor s USB-C konektorem umí víc než jen přehrávat hudbu. Opravdu se nejedná o hudební hračku pro teenagery, kteří chtějí seznámit okolí se svým hudebním vkusem.

Kdo jej ale bude chtít, jsou uživatelé notebooků, často komunikující s kolegy nebo zákazníky prostřednictvím internetových konferencí. Reproduktor se vzhledem k malým rozměrům, nepřebasované reprodukci a absenci bezdrátového připojení ani nehodí pro volný čas a zábavu s hudebním doprovodem. Díky integrovanému mikrofonu a několika tlačítkům, pomocí nichž lze snadno a rychle regulovat hlasitost reprodukce, spouštět aplikaci Teams nebo aktivovat či deaktivovat mikrofon, se víc hodí k pracovním účelům.

Reproduktor jen stačí připojit k USB-C konektoru počítače s Windows 10/11 a pro jeho provoz není nutné stahovat žádnou aplikaci. Bezmála sedmdesát centimetrů pevný USB-C kabel je pohodlně dlouhý, na těle reproduktoru nenajdete 3,5mm audio konektor, Bluetooth adaptér nebo integrovanou baterii.

msspeaker

| Zdroj: Microsoft

Samotný reproduktor je špičkově zpracovaný, na spodní straně má pro lepší stabilitu na stole gumový podklad, horní stranu kryje elegantní šedý textilní povrch.

Reprodukce je optimalizována pro hlasové konference, zvuk je přirozený, úroveň hlasitosti stačí na ozvučení většího konferenčního stolu. Dva všesměrové reproduktory pracují s potlačením ruchů z pozadí, takže komunikace je velmi dobře srozumitelná. Součástí balení je pevné pouzdro na přenášení. 

Technická data:

Rozhraní USB-C
Frekvenční rozsah hudba/hovor 200 Hz – 20 kHz / 300 Hz – 10 kHz
Rozměry a hmotnost 138 x 70 x 29 mm / 191 g 
Cena 2870 Kč
CHIP velmi dobrý (1,3)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení