Menu
CHIP Speedtest

Xiaomi Yi Sports Camera: Levná akce

13.05.2015 15:22 | Pavel Trousil
Xiaomi Yi Sports Camera: Levná akce

Do oblasti akčních kamerek se vydala i společnost Xiaomi, která je u nás známá svými výkonnými, a přesto cenově dostupnými smartphony. 

yi-sports-camera-white-nahled

Podobnou charakteristiku splňuje i její kamerka Xiaomi Yi Sports Camera – stojí totiž jen 2 555 Kč a je schopna natáčet velmi pěkné video v rozlišení až Full HD při 60 snímcích za sekundu. Snímací čip je od firmy Sony a je citlivý, zvuk je slabší a vítr je hodně slyšet.

Jistá omezení ale tato kamera samozřejmě má. Design je strohý a kamerka postrádá displej i stavový displej, takže po zapnutí musíte její činnost odhadovat jen podle LED diod, což není zrovna uživatelský přívětivé, zvláště proto, že po zapnutí se nastaví do režimu fotografování, a nikoli nahrávání videa, navíc na slunci nejsou diody moc vidět. Pokud chcete mít o kamerce jasný přehled a chcete ji ovládat na dálku, musíte si stáhnout ze stránek Xiaomi aplikaci YiSport (není na Google Play), která je lokalizovaná. Snadno pak nastavíte například rozlišení videa nebo fotografií, zjistíte její stav (kapacitu baterie, místo na paměťové kartě) a uvidíte, co snímá – na displeji vidíte náhled. A také můžete přes aplikaci spouštět záznam, případně pořídit fotografii.

ydxj0070-nahled

V režimu rychlého snímání, tedy 1 280×720 při 120 snímcích za sekundu, kdy lze video použít pro efektní zpomalené záběry, však na displeji smartphonu náhled nevidíte a nenahrává se zvuk. Fotografie můžete pořizovat až v rozlišení 4 608×3 456 bodů. Baterie s kapacitou 1 010 mAh vydrží asi hodinu a čtvrt záznamu, který probíhá na paměťovou kartu, která není součástí výbavy.

Ke kamerce bohužel nedostanete žádné vybavení a zatím ho ani nelze dokoupit (hodilo by se například podvodní pouzdro nebo držák na kolo), pouze si můžete zakoupit verzi s teleskopickou tyčí za 3 132 Kč. Ta ale pro mnoho záznamů, například když potřebujete volné ruce, příliš praktická není. Kvůli jiným rozměrům nelze použít ani příslušenství populární GoPro, přestože jsou si kamery podobné. Kamerka je ale vybavena klasickým závitem na stativ, takže můžete použít některé volně dostupné příslušenství, které ho využívá.

ydxj0083-nahled

Kamerka sice nemá úplně špičkové parametry, protože některé modely jsou už dnes schopné nahrávat i ve 4K rozlišení, ale zajímavá je na ní především dostupná cena a možnost pořídit s ní zajímavé záběry z jiné perspektivy. Na ukázkové video se můžete podívat ZDE a ZDE.

yi-sports-camera-white-1-nahled

 

Technická data Xiaomi Yi Sports Camera 

  • Objektiv: zorný úhel 155°, F/2.8
  • Záznamové médium: microSD
  • Rozlišení: fotografie 16 Mpx (4 608×3 456), video 1 920×1 080/60p
  • Rozhraní: microUSB, Wi-Fi, Bluetooth, microHDMI
  • Rozměry a hmotnost: 60×42×21 mm, 71 g
  • Cena: 2555 Kč
  • Výborný (1,3)

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání