Menu

Kybernetický útok na Samsung: hackeři získali přístup k datům uživatelů zařízení Galaxy

09.09.2022 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Kybernetický útok na Samsung: hackeři získali přístup k datům uživatelů zařízení Galaxy

Kybernetický útok na Samsung: hackeři získali přístup k datům uživatelů zařízení Galaxy | foto: Negative Space/Pexels

Samsung se stal obětí kybernetického útoku. Podle informací společnosti se útočníci dostali k osobním údajům velkého počtu uživatelů.

Jihokorejský výrobce Samsung už několik dnů informuje uživatele smartphonů Galaxy v USA o kybernetickém útoku. Podle informací zástupců firmy se zřejmě už v průběhu července neznámí útočníci dostali k citlivým údajům uživatelů. Kybernetický incident ale společnost odhalila až 4. srpna.

Podle sdělených informací společnost okamžitě přijala nezbytná opatření k zabránění dalšímu neoprávněnému přístupu k údajům uživatelů. Do případu byla také zapojena firma, zabývající se kybernetickou bezpečností, a také policie.

Kybernetický útok na Samsung: jaké údaje uživatelů zařízení Galaxy byly odposlouchávány

Samsung uvádí, že při útoku byly u některých uživatelů sledovány údaje jako jméno, místo bydliště, datum narození a informace o používaných zařízeních. Uložené údaje osobních dokladů nebo platebních karet by ale neměly být dotčeny. Typ ohrožených dat se ale u jednotlivých uživatelů může lišit.

Zdroj: Samsung

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení