Menu

Laboratoř Fakulty elektrotechnické ČVUT a Red Hat

27.10.2016 13:36 | Josef Mika + Přidat komentář
Laboratoř Fakulty elektrotechnické ČVUT a Red Hat

Laboratoř Fakulty elektrotechnické ČVUT a Red Hat | foto: CHIP

Výzkumné a vývojové pracoviště FEL ČVUT v Praze a společnosti Red Hat bylo otevřeno 26. října. Nová laboratoř umožní studentům univerzity a vývojářům Red Hat pracovat společně na open source projektech.

Na novém pracovišti si studenti vyzkouší prostředí vývojářské společnosti a účastní se spolupráce na vytváření počítačových platforem. Společnost Red Hat plánuje nabídnout studentům inženýrských oborů příležitost prakticky využívat technické dovednosti a spolupracovat s inženýrskými týmy Red Hat na reálných open source projektech. Katedra počítačů a společnost Red Hat otevřením nové společné laboratoře prohlubují dlouhodobou úspěšnou spolupráci, v jejímž rámci mimo jiné nedávno požádaly o dotaci z programu Epsilon Technologické agentury České republiky.

Otevření laboratoře Red Hat na Fakultě elektrotechnické navazuje na založení dvou laboratoří v Brně. Nová laboratoř na FEL ČVUT je navržena tak, aby studentům umožnila podílet se na univerzitním výzkumu, jako jsou například průmyslové případové studie poskytující reálná data pro experimentování. Cílem laboratoře je i podpora mladých výzkumníků, kterým usnadní navázání kontaktů s odborníky v daném oboru.

V České republice a na Slovensku spolupracuje Red Hat aktivně s desítkou univerzit. Prostřednictvím stáží, diplomových prací a spolupráce na open source projektech je brněnská pobočka v dlouhodobém kontaktu s více než 200 studenty.

Více informací o technologiích společnosti Red Hat na FEL ČVUT jsou k dispozici v rámci popisu předmětů Pokročilá laboratoř Java EE a Integrace služeb softwarových systémů.

Informace o katedře počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze naleznete na stránce: http://cs.felk.cvut.cz/.

cvut-v-praze-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení