Menu

Laboratoř Nadace Vodafone pro společensky prospěšné technologické projekty

24.08.2016 17:21 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Laboratoř Nadace Vodafone pro společensky prospěšné technologické projekty

Laboratoř Nadace Vodafone pro společensky prospěšné technologické projekty | foto: CHIP

Laboratoř Nadace Vodafone je akcelerační program, ve kterém zástupci neziskovek a společensky prospěšných podniků mohou posunout svůj technologický projekt od nápadu k realizaci. 

Přihlásit se do něj mohou již fungující organizace, které dodržují principy společensky prospěšného podnikání. Vítězný projekt si odnese 350 tisíc korun pro další rozvoj. Program nabídne také několik workshopů a konzultací, díky kterým mohou účastníci svůj projekt otestovat nanečisto a odhalit jeho případné nedostatky ještě před spuštěním. Programem prošlo již 29 projektů a mnoho z nich úspěšně podniká v oblasti sociálního byznysu. Do soutěže je možné se přihlásit v období od 15. 8. do 26. 9. 2016 na www.laboratornadacevodafone.cz.

Kromě aplikace pro nevidomé BlindShell prošly Laboratoří ještě další téměř tři desítky projektů, v loňském roce například Lepšímísto.cz, webová a mobilní aplikace pro zlepšení veřejného prostoru či aplikace ITAREPS, která usnadňuje život lidem se schizofrenií.

Akcelerátor Laboratoř poskytuje po dobu devíti měsíců podporu formou konzultací a workshopů s mentory a konzultanty z oblastí sociálních a komerčních podniků, ale i z akademického sektoru a v neposlední řadě také odborníků ze společnosti Vodafone. Vše se odehrává v prostorách Impact Hub v centru Prahy. Soutěž je určena všem projektům, které  prostřednictvím technologií – dat, sítí webových a mobilních aplikací pomáhají maximalizovat pozitivní dopad na společnost nebo životní prostředí, nezáleží na oboru či stádiu projektu.

Do programu každý rok vstupuje 20 projektů vybraných odbornou porotou. Po měsíci rozhodnou mentoři o 10 nejlepších, každý z nich získá 15 000 korun na ověření řešení nebo spolupráci s expertem, a vstupují do 4měsíčního akcelerátoru. Po 4 měsících porota rozhodne o 3 postupujících projektech, které získají odměnu 50 000 korun, a další měsíc budou za pomoci mentorů a konzultantů dokončovat svá řešení. Na slavnostním večeru bude na jaře vyhlášen vítězný projekt, který si odnese 350 tisíc korun.

Do soutěže je možné se přihlásit v období od 15. 8. 2016 do 26. 9. 2016 na www.laboratornadacevodafone.cz. Samotný program bude zahájen Bootcampem 19. 10. 2016 a ukončen na jaře 2017.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení