Menu

Lehčí a dostupnější odolné notebooky Panasonic

13.02.2015 14:08 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Lehčí a dostupnější odolné notebooky Panasonic

Lehčí a dostupnější odolné notebooky Panasonic | foto: CHIP

Odolný notebook Toughbook CF-54, nástupce modelu CF-53, je mnohem tenčí a lehčí, než jeho předchůdce a je vybaven procesory Intel Core 5. generace.

cf-54-back-right-white-nahled

Panasonic nový notebook Toughbook CF-54 označuje jako „semi-rugger“, tedy středně odolný. Stále si tedy zachoval dostatečnou odolnost, ale podařilo se u něj oproti předchozímu modelu CF-53 podstatně snížit tloušťku a hmotnost. Je o 50 procent tenčí a o 25 procent lehčí. Displej je chráněn hliníkovým víkem ve stylu včelí plástve, což mu dodává větší pevnost a klávesnice a touchpad jsou odolné proti polití vodou. Pracovat je možné i v prašném prostředí (standard IP5×) a v teplotách –20 až 50 °C.

img-6034-nahled

Notebook by měl odolat pádu z výšky 76 cm. Zajímavá je na něm i dlouhá výdrž na baterie. Na jednu baterii je schopen pracovat až 11 hodin a po přidání druhé baterie dokonce až 18 hodin. Použití druhé baterie umožňuje jeho modularita. Uživatelé si mohou nakonfigurovat výbavu podle požadavků, takže pak mohou například využívat i sériový port, 4G LTE připojení a vybrat si mohou i verzi s dotykovým displejem, který lze používat i v rukavicích.

Volitelná je i podsvícená klávesnice. V základní výbavě je procesor Intel Core i5–5300U vPro  5. generace a 14“ HD displej s rozlišením 1366×768 bodů a 500GB disk. Vybaven je sadou rozhraní, jako jsou konektor LAN, VGA, HDMI, sériovým portem True Serial pro připojení ke starším systémům, porty USB 3.0 a 2.0 a slotem pro SD kartu. Pro rychlý přenos dat slouží bezdrátová síť Wi-Fi a/b/g/n/ac (až 866 Mb/s) a Bluetooth v4.0.

img-6032-nahled

Rozhraní notebooku lze měnit

Uživatelé si mohou zvolit i model s displejem s Full HD rozlišením, dedikovanou grafickou kartou AMD FirePro  M5100 a SSD diskem s kapacitou 128 GB. Počítače se dodávají se systémem Windows 8.1 Pro nebo Windows 7 Professional. Základní model stojí od 1544 Eur, nejdražší model s Full HD displejem a dotykovým displejem 2247 Eur.

Toughbook CF-54 je určen pro použití při diagnostice v automobilovém průmyslu a pracovníkům v terénu, kteří se specializují hlavně na opravy a údržbu v uzavřených prostorách.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení