Menu

Lenovo jedničkou na českém trhu

21.02.2014 11:32 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Lenovo jedničkou na českém trhu

Lenovo jedničkou na českém trhu | foto: CHIP

Společnost Lenovo se v roce 2013 stala největším dodavatelem osobních počítačů v České republice. Podle nejnovějších výsledků výzkumné společnosti IDC dosáhla tato firma 22% tržního podílu, což představuje v meziročním srovnání 24% nárůst.

lenovo-yoga-2-nahled

Celkový trh s PC v České republice klesl téměř o 11 %. Firma Lenovo své silné postavení potvrdila především v segmentu přenosných počítačů, kde získala téměř 27 % trhu a 30% meziroční nárůst. Navíc se Lenovo může pochlubit tím, že si prvenství na trhu notebooků udrželo ve všech čtvrtletích roku 2013.

Společnost Lenovo rostla jako jediná značka mezi pěti největšími dodavateli na trhu. Za silným růstem stálo rozšiřující se produktové portfolio notebooků a ultrabooků v čele s vícerežimovým zařízením Lenovo Yoga. V segmentu stolních počítačů rostla společnost o 6,2 %, za kterým stály dodávky zejména do podnikové sféry. I v tomto segmentu zaznamenalo Lenovo největší meziroční růst mezi největšími pěti dodavateli na trhu. Nedávnou akvizicí společnosti Motorola a převzetím serverové divize od IBM společnost Lenovo dále potvrzuje své ambice stát se lídrem na trhu v éře PC Plus.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení