Menu

Lepší mapová služba? Felt nabízí funkce, které nemají ani Google Maps

11.07.2022 09:15 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Lepší mapová služba? Felt nabízí funkce, které nemají ani Google Maps

Lepší mapová služba? Felt nabízí funkce, které nemají ani Google Maps | foto: Zdroj: Felt.com

Navigace a mapy v chytrém telefonu nám významně usnadnily orientaci, pokud se rychle potřebujeme dostat na neznámé místo, vyhledat adresu, nebo dopravní spojení. V této oblasti jsou nejpoužívanější Mapy Google, ale existuje služba, která nabízí trochu něco jiného.

Setkání v přírodě nebo společné výlety: jsou místa, která nelze snadno najít ani pomocí satelitní navigace a zvlášť, pokud tam chceme dojet autem, mohou nastat komplikace. Právě na navigaci v přírodě se chce zaměřit nová mapová služba Felt. Jejím prostřednictvím si můžete příslušnou trasu zobrazit i se značkami a textem přímo v prohlížeči.

Felt: navigace na skrytá místa

Stačí si spustit webovou aplikaci Felt a zdarma se zaregistrovat. Jde to také prostřednictvím účtu Google nebo Facebook. Poté si už můžete vytvořit vlastní mapu. To jde například zvětšením požadované části zobrazení, a poté už můžete použít nástroje v dolní části obrazovky:

Špendík: pomocí připínáků různých barev můžete označit důležité body na trase, které si můžete dále popsat,

Trasa: zde si vyberete dopravní prostředek a určíte požadovanou trasu. Trasa se automaticky vytvoří přes požadovaná místa. Se pomocí klávesy Shift vytvoříte přímou spojnici přes úsek, který chcete překonat,

Marker: pomocí zvýrazňovače můžete na mapě kreslit nebo označit různé objekty nebo místa od ruky. Můžete si zvolit barvu a velikost štětce,

Clip: umožňuje zvýraznit obrysy zemí nebo územních celků. V rané fázi vývoje aplikace to ale nemusí fungovat pro všechny regiony,

Vrstvy: můžete si zobrazit celou řadu mapových vrstev, včetně dostupných cyklotras z OpenStreetMaps, informace o ekologických problémech či topografii.

Kromě těchto hlavních nástrojů je v nabídce také možnost kreslit polygony, vkládat textová pole, poznámky nebo obrázky.

Vytváření sdílených map pro různé oblasti

felt

Můžete si také naplánovat delší trasy s fotografiemi různých míst i společně se svými přáteli. | Zdroj: Felt

Po dokončení mapy si můžete v pravém horním rohu obrazovky zobrazit nabídku s možností vytvoření odkazu na mapu prostřednictvím položky "Share". Pak ho stačí pouze poslat všem účastníkům, kteří se mají dostavit na místo setkání. To dobře funguje i na mobilním telefonu, i když samozřejmě nejde o náhradu řádné navigace.

Na tvorbě map samozřejmě můžete pracovat i společně, a to pokud ve stejném dialogovém okně aktivujete funkci "Allow editing". Všichni účastníci tak budou moci využívat uvedené funkce pomocí zaslaného odkazu. To je praktické například pro případy, kdy si plánujete společný výlet s přáteli.

Protože máte k dispozici celou mapu světa, v podstatě nejste ničím omezeni.

Přejme si, aby služba zůstala i nadále zdarma

V současné verzi je mapová aplikace Felt stále ve veřejné beta verzi. Registrace a její používání je bezplatné, ale to se může do budoucna změnit. Jde o dobrý nápad s inovativními funkcemi, které Google nenabízí. Možná jste se už setkali s případy, kdy jste ostatním složitě vysvětlovali, jak najít váš pozemek, kde se bude konát plánovaná zahradní oslava, anebo kde je místo setkání pro váš plánovaný výlet pryč od civilizace. S novinkou Felt by to mohlo být jednodušší.

Zdroj: Felt.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení