Menu

Lepší přehled o stavu baterie

21.09.2016 06:15 | Karel Kovar + Přidat komentář
Lepší přehled o stavu baterie

Lepší přehled o stavu baterie | foto: CHIP

Při používání Windows na notebooku jsou informace o stavu baterie důležité. Získat je ale nemusí být zrovna snadné...

V rámci Windows totiž příliš podrobností o baterii nedostanete – po najetí nad její symbol v systémové liště vpravo dole zjistíte pouze to, kolik procent baterie zbývá a jak dlouho na ni ještě vydrží notebook pracovat. Pokud patříte mezi náročnější uživatele nebo chcete mít tyto informace neustále na očích bez nutnosti sundávat ruce z klávesnice, musíte použít některý z programů třetích stran.

My vám můžeme doporučit jednoduchou utilitu Battery meter (http://addgadgets.com/battery_meter/), která vám prozradí neuvěřitelné množství informací. Základem jsou informace o výdrži, aplikace ale přidává podrobnosti o napětí, nabíjecím proudu nebo o teoretické a skutečné maximální kapacitě akumulátoru. Zvažujete-li nákup náhradní baterie, popřípadě ji chcete reklamovat, budou se vám hodit i informace o výrobci té vaší, její unikátní ID nebo sériové číslo. Aplikaci si můžete stáhnout na celé řadě download serverů, a to i na těch českých (jdem.cz/cacg59).

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení