Menu

Licenční kódy pro Windows, Office a další software: jak rychle zobrazit sériová čísla

05.03.2021 16:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Licenční kódy pro Windows, Office a další software: jak rychle zobrazit sériová čísla

Licenční kódy pro Windows, Office a další software: jak rychle zobrazit sériová čísla | foto: Foter

Před opětovnou instalací programu nebo přechodem na jiný systém je dobré znát všechna sériová čísla instalovaných programů. Ulehčí to práci při opětovné aktivaci instalovaného softwaru. Pomocí vhodných nástrojů se je dozvíme poměrně snadno.

Při koupi Windows 10, Office a další řady placeného softwaru zpravidla obdržíte spolu s programem i licenci ve formě produktového klíče. Ten je uložený v registru a pomocí bezplatných nástrojů jej lze během chvíle přečíst.

Bezpečným uschováním licenčních klíčů si zajistíte bezproblémovou opětovnou aktivaci programu po jeho opětovné instalaci. Výjimkou bývají programy nebo sady, které jsou propojeny s online účtem nebo předplatným. Vaše licence a související údaje uchovává poskytovatel.

LicenceCrawler: všestranný nástroj pro profesionály

Program by měl usnadnit práci všem, kdo často provádí nové instalace. Už podle jeho názvu lze soudit, že nástroj prohledá sériová čísla instalovaných programů ve vašem počítači a poté je zobrazí.

Při obnově Windows na PC lze Crawler použít i na USB flash disku. Pokud se Windows nespouští, lze nástroj přidat na bootovací CD.

licensecrawler-logo

LicenseCrawler 2.3.2543

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Pomocí nástroje najdete rychle a bez nutnosti ručního dohledávání všechna registrační čísla softwaru, instalovaného na PC.

 

MyKeyFinder: pohledný a jednoduchý

Dalším nástrojem, který přečte sériová čísla instalovaných programů, je MyKeyFinder. Pokud máte v plánu přeinstalovat celý systém nebo jen některé programy, můžete rychle získat všechny aktivační kódy, aniž byste museli zdlouhavě prohledávat e-maily nebo obaly instalačních DVD.

Čím program vyniká nad konkurencí, je jeho grafické uživatelské rozhraní. Nalezená čísla lze jedním kliknutím zkopírovat do schránky, vytisknout nebo uložit jako PDF. Pokud seznam obsahuje velké množství záznamů, funkce vyhledávání vám pomůže rychle najít registrační klíč konkrétního programu.

mykeyfinder-logo

MyKeyFinder 2021 v10.0

CHIP hodnotí Dostatečný

Nástroj najde sériová čísla instalovaného softwaru.

 

Magical Jelly Bean Keyfinder: klíče na stisknutí tlačítka

jellybean

Tenký nástroj usnadní dohledávání licenčních čísel při reinstalaci PC nebo přenosu programů na nový. | Zdroj: Magical Jelly Bean Keyfinder

Stisknutím tlačítka nástroj z registru přečte mnoho produktových klíčů, které jsou v počítači dostupné. Co je na něm zajímavé, freewarová verze rozpoznává více než 300 různých softwarových produktů a zbytek filtruje.

Kromě operačních systémů Windows nástroj rozpoznává také Office a další software, pro který je často nutné zobrazit licenční klíč. Nalezené licenční klíče budou zobrazeny v seznamu. Poté je můžete zkopírovat, exportovat nebo upravit.

jellybean-logo

Magical Jelly Bean Keyfinder 2.0.10.13

CHIP hodnotí Dobrý

Program přečte licenční čísla Windows a dalších programů.

 

Důležitá součást zálohování

Určitě není nutné každodenně vytvářet kompletní zálohu počítače, ale fotky, videa, dokumenty a licenční klíče je dobré si bezpečně uložit. Pomocí jednoduchých nástrojů pro čtení sériových čísel najdete kódy vašich programů během několika sekund a můžete si je vytisknout, nebo uložit třeba do správce hesel. Pokud byste si chtěli zobrazit a uložit přihlašovací kódy k Wi-Fi sítím, které jsou uložené ve vašem počítači s Windows, pomůže vám v tom WirelessKeyView.

wirelesskeyview-logo

WirelessKeyView 2.21

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí mini nástroje WirelessKeyView se dostanete k zobrazení zapomenutých hesel Windows Wi-Fi.

 

Tip pro MS Office: jak přenést licenci na nový počítač

Pokud si předplácíte Office aplikace v rámci cloudové služby Microsoft 365, je postup přechodu na nový počítač velmi snadný. Stačí si prostřednictvím webu account.microsoft.com stáhnout instalátor sady Microsoft 365 a během instalace se přihlásit k vašemu účtu Microsoft. Licence se vám automaticky aktivuje na novém počítači.

Jestliže jste si pořídili klasickou „krabicovou“ verzi Microsoft Office, budete pro aktivaci kancelářské sady na novém počítači potřebovat 25místný produktový klíč. Pokud jste tento klíč někam založili a už jej nemáte k dispozici, pomůže vám jej ze stávající instalace Microsoft Office získat jednoduchý softwarový nástroj ProduKey.

produkey-logo

ProduKey

CHIP hodnotí Dobrý

Tenký nástroj pro jednoduché a rychlé zjištění produktového klíče instalované kancelářské sady MS Office nebo Windows.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Číslo licenece mikrosoft Office

  Hledám číslo licence nainstalovaného Mikrosoft office v tomto počítači

  Reagovat na komentář

  Nesprávné či neúplné informace v článku

  Nevím, jak je to s jinými produkty, o kterých se tu píše, ale co se týká krabicové verze Office a informace, že pokud uživatel někam založil produktový klíč, pak má problém, tak tato informace není či nemusí být pravdivá (dle verze produktu – licence starších verzí produktu se neukládaly do účtu Microsoft). Mám-li tedy účet u Microsoftu, pak i tyto klíče jsou v něm bezpečně uloženy, a to i s příslušným instalátorem. Takže se stačí přihlásit, k účtu Microsoft a veselé instalovat krabicovou verzi Office.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.