Menu

Malware zneužívá MySQL servery k DDoS útokům

05.11.2015 20:05 | Karel Kovar + Přidat komentář
Malware zneužívá MySQL servery k DDoS útokům

Malware zneužívá MySQL servery k DDoS útokům | foto: CHIP

DDos útoky patří k nejvíce výdělečným metodám internetové mafie a proto není žádným překvapením, že neustále hledají metody pro její zlepšení. 

V prosinci roku 2013 objevil polský CERT tým nový botnet, šířící se jak přes počítače s Windows, tak i s unixem (viz . http://www.cert.pl/news/7849/langswitch_lang/en). Tento botnet byl poměrně propracovaný a jeho cílem byly linuxové stroje i proto, že infikované počítače poté prováděly DDoS útoky. A linux byl obvykle na serverech, tedy výkonných strojích s rychlým připojením k internetu.

Před několika dny objevila společnost Symantec podobný malware, a označila ho jako Chikdos. Ten ale napadá MySQL servery a instaluje na ně botnet, který poté počítačový zločinci využívají k Distributed Denial of Service (DDoS) útokům. Nejvíce postižených serverů je v Indii, Číně, Brazílii a Nizozemí. Další podrobnosti http://www.symantec.com/connect/blogs/mysql-servers-hijacked-malware-perform-ddos-attacks.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.




Komerční sdělení