Menu

Malý počítač napájený „ze vzduchu“

04.05.2016 11:14 | Karel Kovar + Přidat komentář
Malý počítač napájený „ze vzduchu“

Malý počítač napájený „ze vzduchu“ | foto: CHIP

Jste připraveni na další krok v počítačové evoluci? Jak by se vám líbil počítač, který energii pro svou práci bere ze vzduchu z rádiových vln?

Klíčovým slovem 21. století je energie. Můžete si vybrat sebevýkonnější chytrý telefon, tablet nebo notebook, ale pokud nebude mít dostatečně velký přísun energie (baterii), po pár minutách přestane fungovat. Jak se ale zdá, vědci jsou na stopě technologie, která by tento problém mohla vyřešit.

Universita ve Washingtonu ve spolupráci s Delft University v rámci projektu s označením WISP vyrobila počítač, který je napájený z rádiových vln. Ty jsou všude okolo nás, takže se nemusíte bt o jeho výdrž. Pravdou sice je, že výkon tohoto počítače není nijak závratný (přibližně na úrovni procesorů v náramcích FitBit), ale zde jde jen o první krok, který může zahájit evoluci.

Další podrobnosti o tomto projektu najdete například na YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=rvtyZIPyXMs) , kde výzkumník Przemyslaw Pawelczak i například vysvětluje jak WISP funguje… 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení