Menu

Mapy.cz mají vylepšenou funkci Stopař

22.10.2018 15:21 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Mapy.cz mají vylepšenou funkci Stopař

Mapy.cz mají vylepšenou funkci Stopař | foto: CHIP

Funkce Stopař v aplikaci Mapy.cz zaznamenává vaši trasu. Nově je k dispozici volba automatického pozastavení, která nabídne přesnější statistiky.

Po půl roce přichází turistická aplikace Mapy.cz s dalším vylepšením funkce Stopař. Novinkou je možnost volby Autopauza, která rozpozná v reálném čase, co daný uživatel právě dělá za aktivitu, a je schopná reagovat na změnu jeho pohybu, například v momentě, kdy se člověk zastaví. Lidé mohou vychytávku používat od dnešního dne, a to prostřednictvím aplikací pro operační systémy Android a iOS. Funkce Stopař se navíc nově spustí po dvojitém kliknutí na displej.

screenshot-20181022-153531-mapycz-nahled

Chceme, aby si lidé mohli naplno užít sportovní výkon nebo výlet, díky tomu, že se aplikace o vše postará. Volba Autopauza je užitečná pro všechny, kteří chtějí skrze naši aplikaci sledovat svůj pohyb a jde jim o přesnější hodnoty dosaženého výkonu,“ upřesňuje Jakub Faifer, produktový manažer Mapy.cz, a dodává, že volba automatického přerušení zaznamenávání trasy je volitelná a snadno se změní v nastavení aplikace.

screenshot-20181022-153553-mapycz-nahled

Když si lidé dají na výletě obědovou pauzu a zapomenou Stopaře zastavit, Autopauza změnu automaticky zaznamená. Díky chytré volbě tak nyní budou uživatelé disponovat přesnými údaji o čase a průměrné rychlosti na trase. V minulosti se například stávalo, že ho uživatelé třeba sice ručně pozastavili, ale zase jej zapomněli znovu spustit a chyběla jim ve statistikách část výletu.

Služba Mapy.cz svým uživatelům umožňuje vyhledat atraktivní místa v okolí, poskytuje tipy na zajímavé výlety, ať už pěšky, na kole, nebo autem. Samozřejmostí je i doporučování nejbližších restaurací, hotelů nebo zastávek městské hromadné dopravy. Mapy.cz prostřednictvím webu a aplikací denně využije 750 tisíc lidí.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Stopař-přerušení

  Bylo by dobré kdyby stopař mimo automatického přerušení disponoval i možností cíleného pozastavení. Na př. když jdu na výlet a mezi tím mám přesun dopravním prostředkem, abych mohl stopaře pozastavit a po vystoupení z dopravního prostředku jej zase spustit. Měl jsem tablet, na kterém aplikace měla tuhle možnost.

  Reagovat na komentář

  Anroid

  Funguje stopř i pod Andriodem 4.4.4? Děkuji

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení